Pięć zapachów jesieni

Wraz z pierwszymi chłodami przychodzi pora na szczelniejsze otulanie się w zapachy - cięższe, rozgrzewające, dodające nieco fantazji szarawym dniom.
/ 12.11.2007 13:40
Wraz z pierwszymi chłodami przychodzi pora na szczelniejsze otulanie się w zapachy - cięższe, rozgrzewające, dodające nieco fantazji szarawym dniom.

W tym sezonie projektanci postawili głównie na egzotykę zamykając orientalne aromaty w smukłych powabnych flakonach, przywodzących na myśl baśnie z tysiąca i jednej nocy. I choć te sezonowe perfumy często odchodzą w zapomnienie wraz ze zmiana kalendarzową, niektóre z tegorocznych propozycji na pewno wpiszą się na listę klasyków. Nasze typy na prawdziwe gwiazdy:

Tom Ford - Black Orchid Voile de Fleur

Tom Ford wykazuje niesamowitą zdolność wyczarowywania z najbardziej nieprawdopodobnych składników głęboko urzekających, zmysłowych woni. Najnowsza wersja słynnej Czarnej Orchidei uderza w nieco dramatyczne tony teatralnej namiętności wykorzystując... nutę zapachową sera pleśniowego. Sam twórca mówi o swoim najnowszym dziele, że jego miękka kobiecość nadaje się na każdą porę dnia i nocy. Potwierdzamy.

Emporio Armani Diamonds

Wielki Armani tej jesieni przypomina nam, że najlepszym przyjacielem dziewczyny są zdecydowanie diamenty, wyrażające niezłomną siłę, olśniewający blask i seksapil. Twarzą Diamonds została na dowód tej teorii Beyoncé, której zdecydowanie do twarzy w klejnotach a także słodkich nutach owoców litchi i malin, paczuli, konwalii i frezji. Hit na długie romantyczne wieczory przy świecach.

J'adore L'absolu


Dior po raz kolejny aktualizuje swój klasyk serwując nam remake popularnego J'adore z 1999 r. Tak, tak to już prawie dziesięć lat zachwycamy się tą uroczą tonacją. Tym razem wzmocnione zostały nuty kwiatowe: jaśminu, róży, tuberozy oraz ylang ylang. Zgodnie z teorią rewolucji, część pań na pewno chętnie zdradzi pierwowzór dla tej nowej formuły.

Gucci by Gucci


W reklamówce nowego zapachu Gucciego, wyreżyserowanej przez samego Davida Lyncha trzy piękności tańczą do hitu Blondie "Heart of Glass". Szkoda, że ta urocza scena nie oddaje w pełni zmysłowej kompozycji owoców gruszy i guavy, rumianku oraz bazowych nut paczuli i piżma. Zdecydowanie godne polecenia dla współczesnych czarodziejek.

Prada Infusion d'Iris

Prada tym razem stawiana kobietę nowoczesną i nieustannie się rozwijającą. Według projektantki nowa propozycja nie ma nic wspólnego ze stereotypowym damskim zapachem i wyraża kontrast między świeżością i lekkością a zmysłowym ciężkim welonem, który spowija ciało. W kompozycji dominują noty kwiatu pomarańczy, mandarynki, irysu oraz drzewa cedrowego.

Agata Chabierska
Zdjęcie: http://www.giorgioarmanibeauty-usa.com