Obrysowane, kreskówkowe paznokcie – nie tylko na imprezę!

Jak pomalować paznokcie, by zwracały uwagę? Oto dwa pomysły na niebanalny manicure. Sprawdzi się na imprezie, ale przy odpowiednim doborze kolorów, będzie ciekawą i elegancką alternatywą dla popularnego frenchu.
/ 07.10.2013 07:52

Jak pomalować paznokcie, by zwracały uwagę? Oto dwa pomysły na niebanalny manicure. Sprawdzi się na imprezie, ale przy odpowiednim doborze kolorów, będzie ciekawą i elegancką alternatywą dla popularnego frenchu.

Obrysowane lub kreskówkowe paznokcie – nie tylko na imprezę!

fot. Vogue Japan

Jeśli kochasz eksperymenty w stylizacji paznokci, lubisz próbować nowych zestawień kolorystycznych i sposobów ich malowania, to dzisiejsze propozycje z pewnością przypadną Ci do gustu. Do wyboru paznokcie obrysowane lub manicure niczym u bohaterek kreskówek. Wybierz ten, który bardziej pasuje do Ciebie i okoliczności. Polecamy szczególnie na weekendowe szaleństwo.

Wskazówka
Aby wykonać taki manicure, niezbędna jest precyzja. Koniecznie spróbuj pomalować paznokcie wcześniej, nie chwilę przed wyjściem. Taką stylizację trzeba potrenować. Warto, bo efekt jest imponujący, pod warunkiem, że paznokcie będą dokładnie i precyzyjnie pomalowane.

Technika malowania paznokci w obu przypadkach jest tak sama, różni się efektem końcowym. Możecie wybrać dowolne dwa kolory, choć przy mocno kontrastujących barwach, efekt będzie bardziej wyrazisty. Jeśli chcecie, by paznokcie wyglądały elegancko i szykownie, postawcie na klasykę: połączcie czerwień i czerń, biel i czerń, beż i czerń. 

Obrysowane lub kreskówkowe paznokcie – nie tylko na imprezę!Obrysowane lub kreskówkowe paznokcie – nie tylko na imprezę!

fot. tumblr.com, youtube.com

W pozostałych przypadkach kolory możecie łączyć dowolnie, szaleństwo jak najbardziej wskazane. Jeśli chcecie uzyskać efekt kreskówkowych paznokci postawcie na neony i intensywne barwy, idealny będzie róż, niebieski, turkus, czy fiolet.

Jak to zrobić?

  • Nałóż lakier bazowy, który ochroni płytkę paznokcia przed przebarwieniem.
  • Pokryj paznokcie dwoma warstwami lakieru w wybranym kolorze np. różowym.
  • Obrysuj płytkę paznokcia kolorem czarnym, w tym celu użyj eyelinera.
  • Możesz także pomalować paznokcie na czarno, a następnie nałożyć dwie warstwy różowego lakieru, pozostawiając czarną obwódkę wokół paznokcia.
  • Jeśli chcesz uzyskać obrysowany manicure, po wyschnięciu, pokryj paznokcie utrwalaczem.
  • Jeśli chcesz uzyskać efekt kreskówkowych paznokci, zrób za pomocą dłutka do paznokci i białego lakieru kropkę,a następnie cienkim pędzelkiem zaokrągloną kreskę imitującą połysk.
  • Po wyschnięciu pokryj paznokcie utrwalaczem.
Kreskówkowe paznokcie

Kreskówkowe paznokcie

Redakcja poleca

REKLAMA