Masaki/Masaki

Ekskluzywna wschodnia strona Nowego Jorku stała się inspiracją dla nowego zapachu Masaki Matsushima.
/ 25.04.2008 14:31
Moda jest mocno związana ze sztuką. Moje projekty mają dużo z nią wspólnego. Staram się, aby moje doświadczenia pomagały mi w tworzeniu nowych pomysłów, które biorą się z mojego wnętrza - mówi Masaki.

Historia
Ona jest elegancką młodą kobietą, która mieszka przy Park Avenue, robi zakupy na Fifth Avenue, spaceruje po Central Parku i odwiedza muzea na Manhattanie. Jest po prostu nowoczesna i szykowna, a jasny róż to jej ulubiony kolor.
Projektant Masaki Matsushima odnalazł inspirację dla swojego nowego zapachu w wytwornym charakterze Nowego Jorku. To niesłychanie kobiece podejście, wykracza poza jego dotychczasowy, minimalistyczny styl. Rezultatem jest zapach luksusowy, skierowany do dynamicznych kobiet z klasą.

Opis zapachu
Jean Jacques, tzw. "nos" Masakiego, udał się w podróż z Paryża do Nowego Jorku w poszukiwaniu inspiracji. Spędził lato, spacerując ekskluzywnymi ulicami tego miasta, łapiąc wibracje jego nowoczesnej, szykownej atmosfery. Nowy zapach jest więc eksplozją mieszanki japońskich i amerykańskich zmysłów, które zostały połączone w eleganckim Paryżu.

O projektancie
Masaki Matsushima jest japońskim projektantem mody. W czasie studiów w Bunka Fashion College miał okazję uczyć się od takich projektantów jak: Issey Myake, Tokio Kumagai, a także od wielu innych znakomitości świata mody. W 1992 r. założył własną firmę "MASAKI MATSUSHIMA INTERNATIONAL" i od tego czasu pokazuje swoje kolekcje jednocześnie w Tokio i w Paryżu. Stworzenie w 1994 r. "MASAKI MATSUSHIMA PARIS" ugruntowało jego pozycję w świecie mody i spowodowało, że prezentuje on swoje projekty we francuskiej stolicy cztery razy w roku. Każda kolekcja Masaki różni się od poprzedniej, aczkolwiek we wszystkich można dostrzec elementy japońskiego minimalizmu zgrabnie powiązane z zachodnią awangardą. Styl Masaki ciągle się zmienia i rozwija, dlatego trudno go zdefiniować. Masaki Matsushima jest zdecydowanie jednym z liderów nowej generacji japońskich projektantów. Jego projekty chętnie prezentowane są w takich magazynach jak: "Vogue", "Surface" czy "Spoon". Pomiędzy licznymi pokazami i konferencjami Masaki przyjął zaproszenie Uniwersytetu w Nowym Jorku. Prezentował tam kolekcję w Muzeum Sztuki Nowoczesnej MOMA. W pokazie uczestniczyli m.in. Kenzo, Myake, Yamamoto i Kawakubo.

Flakon
Flakon ma kształt półksiężyca zamykanego transparentnym korkiem. Woda perfumowana jest w kolorze jasnego różu, a nazwa Masaki/Masaki ma kolor ciemnoniebieski.

Eau de Parfum 80 ml - 2.70 Fl.oz - cena: 299 pln
Eau de Parfum 40 ml - 1.35 Fl.oz - cena: 199 pln
Dezodorant w kulce 50 ml - 1.66 Fl.oz - cena: 99 pln
Balsam do ciała 150 ml - 5 Fl.oz - cena: 119 pln
Shower Gel 150 ml - 5 Fl.oz - cena: 99 pln

Zapach Masaki/Masaki kupisz wyłącznie w perfumeriach Sephora. To absolutna nowość!