Kierunek: Azja

Orientalne inspiracje znajdziemy nie tylko w modzie. Również twórcy luksusowych kosmetyków nawiązują do tradycyjnych azjatyckich wzorów.
/ 07.08.2006 13:52
 
Coco Chanel w latach 30. ubiegłego wieku kolekcjonowała słynne chińskie parawany z laki, pochodzące z czasów dynastii Ming.

Jej niezwykła kolekcja, znajdująca się w apartamencie w paryskim hotelu Ritz, stała się inspiracją dla limitowanej edycji kosmetyków do makijażu Coromandels de Chanel, którą tworzą trzy intensywne kolory cieni do oczu. Czerń, ceglasta ochra i złoto "wygrawerowane" w delikatne gałązki wydają się fragmentem orientalnej tkaniny. Dopełnieniem makijażu oczu jest szminka w odcieniu laki oraz Poudre Coromandel - pozostawiający na twarzy złocistobrzoskwiniową mgiełkę puder do twarzy.

Również marka Lancôme proponuje kosmetyki nawiązujące do orientalnej estetyki. Najnowsze zestawy do makijażu Carnet de Velours w czarnych opakowaniach z zamszu, wiązane skórzanymi troczkami z metalowymi skuwkami z emblematem marki, przywodzą na myśl kimono. Flakon nowych perfum Lancôme, noszących nazwę Hypnôse, także przypomina postać kobiety Wschodu, a sam zapach przywołuje wspomnienie orientalnych aromatów. Tworzą go dominujące nuty wanilii i wetiweru, czyli składników wzajemnie się dopełniających - wanilia jest ciepła, zmysłowa i uchodzi za składnik typowo kobiecy, wetiwer przeciwnie, jest ożywczy i "męski". W reklamie zapachu wystąpiła modelka Daria Werbowy, która została uznana za kobietę uosabiającą ten zmysłowy zapach. To jej pierwsze spotkanie z marką Lancôme, zapowiadające dalszą współpracę.1. Potrójne cienie do powiek Les Coromandels de Chanel - 242 zł.
2. Połyskujący puder Poudre Coromandel Chanel - 197 zł.
3. Rozświetlający kremowy sztyft do twarzy i ciała Accentuating Color Stick Shiseido- 135 zł.
4. Pomadka Hydrabase Chanel - 106 zł.
5. Pomadka Color Serch Butter Shine Lipstick Clinique - 77 zł.


1. Zestaw do makijażu Carnet de Velours Lancôme - 175 zł.
2. Orientalny Hypnôse Lancôme - woda perfumowana, 50 ml - 265 zł.

Marta Sadkowska