Higiena Intymna z gwarancją delikatności

Formułę produktów NIVEA Intimo oparto na połączeniu kwasu mlekowego i naturalnego ekstraktu z rumianku.
/ 16.03.2006 16:57
 
Z badań przeprowadzonych przez naukowców wynika, że blisko 75 proc. kobiet przynajmniej raz w życiu przeszło kłopotliwą infekcję sfery intymnej. Kłopotliwą, bo zazwyczaj nawracającą i powodującą spory dyskomfort.

Ciekawe, że tego rodzaju infekcje wynikają najczęściej nie tyle z braku, co raczej z nadmiaru, albo - mówiąc dokładniej - z niewłaściwej higieny intymnej.

Dlaczego niewłaściwa higiena narusza tę równowagę? Otóż zwykłe mydła czy żele pod prysznic są zbyt "agresywne" dla naturalnej flory bakteryjnej. Mycie nimi okolic intymnych powoduje wyjałowienie, przesuszenie, bądź podrażnienia skóry, a w szczególności niezwykle delikatnej śluzówki sfer intymnych i tym samym otwiera dostęp niebezpiecznym bakteriom i grzybom.

NIVEA Intimo jest idealnym rozwiązaniem. Ta linia produktów oferuje płyn oraz chusteczki do higieny intymnej. To, co wyróżnia produkty NIVEA Intimo spośród innych kosmetyków do higieny intymnej, to zastosowanie formuły opartej na połączeniu kwasu mlekowego i naturalnego ekstraktu z rumianku.
Kwas mlekowy utrzymuje niskie pH, odpowiednie dla kobiecej sfery intymnej, zapobiega podrażnieniom i zaczerwienieniom.

Naturalny ekstrakt z rumianku powstrzymuje rozwój niebezpiecznych bakterii i zabezpiecza przed infekcjami. Zawarty w rumianku bisabolol łagodzi podrażnienia.

Płyn do higieny intymnej
przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji, zapewnia utrzymanie naturalnej równowagi skóry, zapobiega infekcjom i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Chusteczki do higieny intymnej - wykonane z bardzo delikatnego materiału nie podrażniającego skóry, podtrzymują naturalny poziom pH, przywracają poczucie świeżości i czystości. W jednym opakowaniu znajduje się 20 chusteczek, tak więc bez problemu zmieszczą się one do niedużej damskiej torebki i mogą nam towarzyszyć cały dzień - w pracy, w podróży czy podczas uprawiania sportu.

Więcej informacji szukaj na www.NIVEA.pl/intimo

ms