POLECAMY

Prawdy i mity dotyczące nawilżania

Dowiedz się, co jest prawdą, a co mitem w zakresie nawilżania skóry. Wykorzystaj te wiadomości w praktyce, a Twoja skóra stanie się świeża i promienna.
Prawdy i mity dotyczące nawilżania fot. Fotolia

Krem nawilżający powinny stosować już nastolatki

Prawda. W obecnych czasach krem nawilżający należy zacząć stosować dużo wcześniej. Jest to spowodowane dużym zanieczyszczeniem środowiska. Dlatego już nastolatki powinny sięgnąć po lekkie kosmetyki nawilżające. Dzięki temu ich skóra zachowa swoje piękno na dłużej. Warto, aby młode dziewczyny używały kosmetyków, które mają w swoim składzie wodę termalną i kwas hialuronowy. Połączenie tych dwóch składników daje najlepsze efekty w zakresie nawilżania skóry.

Skóra tłusta i trądzikowa nie potrzebuje kremów nawilżających

Mit. Taki typ skóry również potrzebuje nawilżenia. Zwłaszcza, gdy stosujesz preparaty antybakteryjne, które mogą silnie wysuszać naskórek. Najlepsze dla skóry tłustej i trądzikowej będą lekkie kremy o żelowej konsystencji. Żel szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustej warstwy.

Kwas hialuronowy jest ważny w procesie nawilżania

Prawda. Kwas hialuronowy to substancja, która w organizmie jest produkowana naturalnie. Kwas hialuronowy ma niezwykle ważną funkcję w procesie nawilżania skóry - tworzy na powierzchni film, który znacznie ogranicza proces jej parowania. Jedna jego cząsteczka jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody.

Starzejąca się skóra jest coraz mniej nawilżona

Prawda. Niestety, wraz z upływem czasu, starzejąca się skóra staje się coraz mniej nawilżona. Dzieje się tak, ponieważ poziom kwasu hialuronowego spada wraz z wiekiem. Tym ważniejsze jest, żeby stosować kosmetyki zawierające kwas hialuronowy, który wiąże wodę i zapobiega jej odparowaniu.

Picie dużych ilości wody nawilża skórę

Mit. Tak naprawdę woda działa dosyć wybiórczo. W pierwszej kolejności nawilża bowiem organy wewnętrzne, a dopiero potem reszta niewykorzystanej wody dociera do skóry i niestety jest dość szybko wydalana. Dlatego właśnie do nawilżania skóry niezbędne są kremy z kwasem hialuronowym.

Wieczorem i w ciągu dnia powinno się używać różnych kremów

Prawda. Skóra ma inne potrzeby w ciągu dnia i inne w ciągu nocy. Dlatego, aby zapewnić jej kompleksową pielęgnację i nawilżenie, należy używać różnych kosmetyków. Głównym zadaniem kremu na dzień jest ochrona i zminimalizowanie szkodliwego wpływu środowiska. Z kolei noc to czas regeneracji i odpowiednia pora, by przywrócić skórze właściwy poziom nawilżenia, dzięki odpowiedniemu kosmetykowi pielęgnacyjnemu.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)