POLECAMY

Czy wiesz wyglądać dobrze po nieprzespanej nocy?

Nieprzespane noce mają negatywny wpływ na wygląd naszej twarzy. Skóra staje się przesuszona, oczy są przekrwione, a pod oczami pojawiają się cienie. Co więc robić, aby wyglądać ładnie na drugi dzień po nieprzespanej nocy? Oto kilka wskazówek.
Czy wiesz wyglądać dobrze po nieprzespanej nocy?

Zawsze idź na imprezę z pełnym żołądkiem – unikniesz rzucania się do stołu albo jedzenia za dużych posiłków w nocy, co w połączeniu wypitym alkoholem, stanowi bombę kaloryczną.

Ponadto jedzenie, szczególnie bogate w węglowodany, powoduje lepsze rozłożenie i wchłonięcie się alkoholu przez organizm, co znacznie złagodzi objawy kaca na drugi dzień.

Warto wypić przed wyjściem szklankę mleka lub jogurt, co uchroni żołądek przed szkodliwym działaniem alkoholu.

Warto po zarwanej nocy ,zwłaszcza jeśli piłeś alkohol i paliłeś papierosy,łyknąć witaminę C, która przyspieszy regenerację skóry. Kiedy masz trudności z zaśnięciem, połóż na oczy żelową maseczkę, która złagodzi  podrażnienie gałek i powieki oraz ułatwi zaśnięcie. Pamiętaj o piciu dużej ilości wody, najlepiej niegazowanej .

Jeśli obudzisz się z opuchniętymi oczami, opłucz je 10-15 razy zimną wodą, co skutecznie zlikwiduje worki i nawodni twarz,albo przyłóż kostki lodu (uważaj ,żeby nie przemrozić tkanek). Wykorzystaj w ciągu dnia wolną chwilę na drzemkę. Po  niej twoja twarz  będzie bardziej wypoczęta i jędrniejsza. Następnie nałóż na cienie pod oczami plasterki ogórka lub bawełniane płatki, zamoczone w mleku lub herbacie. Pomoże Ci to wspaniale zredukować zmęczenie i wygładzić "worki" pod oczami.

Na wargi nałóż maseczkę nawilżającą np. z miodu i cukru, zaś na twarz maseczkę np. z z truskawek, która poprawi krążenie. Zawarte w niej kwasy owocowe skutecznie usuną zaskórniaki, wygładzą i ujędrnią skórę twarzy. Przed wyjściem bladość skóry zlikwidujesz, nakładając odrobinę różu na policzki. Cera uzyska zdrowy, świeży wygląd.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)