POLECAMY

Czy wiesz jak używac perfum?

Jeśli chcesz się dobrze czuć z zapachem, tak by był on atrakcyjny nie tylko dla Ciebie, lecz również dla innych, powinnaś opanować sztukę perfumowania się. Poniżej przedstawiam sposób używania perfum oraz doboru odpowiedniego zapachu.
Czy wiesz jak używac perfum?

Zanim kupisz perfumy, które staną się Twoim atrybutem, zastanów się jakiego rodzaju zapachy najbardziej lubisz - lekkie, świeże, cytrusowe, słodkie jak wanilia, czy może ciężkie z dodatkiem piżma, albo zapachy różane? Pomoże Ci w tym test. Przygotuj  świeczki cytrusowe, olejki naturalne np. piżmowy,jaśminowy, lawendowy i wybierz  ten zapach, który najbardziej Ci odpowiada.

Kiedy przekonasz się jakiego rodzaju zapachy najbardziej Ci odpowiadają, udaj się do perfumerii. Tutaj pomocna będzie  pracownica stoiska. Wskaże Ci ona te rodzaje perfum, które odpowiadają Twoim preferencjom. Perfumami kropimy te części cała, gdzie wyczuwalny jest puls (np. na przegubie dłoni). Ponieważ skóra w tych miejscach jest cieplejsza i wydzielanie zapachu jest bardziej intensywne.

Jeśli masz do wyboru kilka proponowanych perfum skrop nimi papierowe paseczki. Odczekaj chwilę i ponownie sprawdź, który z wybranych zapachów nadal Ci się podoba. Kiedy testujesz kilka różnych zapachów, musisz je zneutralizować i orzeźwić zmysł węchu. Pomoże Ci w tym ziarenko kawy. Możesz również test powtórzyć następnego dnia, żeby się upewnić, czy odnalazłaś swój zapach i kupić perfumy. Wiele  kobiet lubi lekkie, świeże zapachy stosować na dzień, natomiast cięższe o intensywniejszych zapachach na wieczór i specjalne okazje.

Używamy perfum przed nałożeniem ubrania i biżuterii. Pamiętaj, że istnieje pięć obszarów, które można perfumować Są to: przeguby dłoni, podstawa szyi, wewnętrzna strona łokci,za płatkami uszu i skóra między piersiami. Nie pocieraj nigdy przegubów dłoni o siebie po nałożeniu perfum oraz nie perfumuj nieumytych włosów, gdyż może to spowodować zmianę zapachu.

Pamiętaj, że zapach szybciej się ulatnia jeśli wystawiasz skórę skropioną perfumami na działanie wiatru i powietrza. Jeśli lubisz intensywne zapachy wybierz perfumy, natomiast jeśli wolisz lżejsze zapachy, mniej intensywne, wybierz wodę toaletową lub spray. Tylko renomowane sklepy zapewnią Ci markę i produkty dobrej jakości

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)