Czy wiesz jak przywrócić oczom blask?

W oczach mieszka dusza – dlatego, jeśli jesteś zmęczona oczy są zaczerwienione, przygaszone, mogą też pojawić się worki. Ale jest na to ratunek.
/ 28.09.2010 18:07
Czy wiesz jak przywrócić oczom blask? fot. Czy.wieszjak.pl

Maseczka – średni ziemniak umyj, obierz, zetrzyj na tarce, papkę połóż na powieki i pod oczy, możesz rozprowadzić ją też na twarzy, po 20 minutach zmyj letnią wodą.

Kompres – z czarnej i zielonej herbaty, rozmarynu, rumianku, nagietka, chabra bławatka, świetlika lekarskiego: łyżkę herbaty lub ziół zalej wrzątkiem, zaparzaj pod przykryciem 15 minut, odcedź, wystudź, zmocz wacik i połóż na powiekach na 20 minut.

Kąpiel – płucz oczy (każde kilka razy) w kieliszku chłodnego a najlepiej mocno oziębionego naparu z czarnej herbaty liściastej, potem możesz położyć na powieki chłodny kompres z herbaty i poleżeć 20 minut, a następnie wklepać masło kakaowe.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/18.05.2015 20:33
Miałam problem z oczami, zgaszone, smutne nic nie pomagały okłady z herbaty i świetlika. Na jednym z forum przeczytałam o znakomitej masażystce z ul. Francuskiej 47 więc poszłam sprawdzić to był najlepszy ruch jaki mogłam wykonać!!!!!!!! DZIĘKI masażom i akupresurze ODZYSKAŁAM BLASK W OCZACH I ogólnie młode rysy twarzy!!!!! POLECAM KAŻDEMU MASAŻ TAKA NIEINWAZYJNA METODA A DZIAŁA CUDA.