POLECAMY

Czy wiesz jak dopasować brwi do kształtu twarzy?

Dobrze dobrany kształt brwi do owalu twarzy zniweluje jego niedoskonałości i ładnie wyeksponuje oczy. W zależności od kształtu twarzy, wybierz kształt brwi według poniższych rad.
Czy wiesz jak dopasować brwi do kształtu twarzy?

Twarz owalna - wyreguluj brwi na kształt delikatnego łuku, który zwęża się w kierunku skroni. Brwi na 2/3 długości brwi powinny biec ku górze, a następnie załamywać się nad zewnętrznymi kącikami oczu. Pamiętajmy, by nie były one zbyt okrągłe, aby za mocno nie zaokrąglały buzi.

Twarz okrągła - musisz optycznie ją wydłużyć i zwęzić. W tym celu najlepiej nadać brwiom kształt delikatnie przypominający trójkąt. Łuk brwiowy możemy wyciągnąć wysoko w górę, a końcówki poprowadzić w dół. Dość ostro zarysowany kształt brwi odwróci uwagę od krągłości naszej buzi. Linia brwi powinna układać się łagodnie. Unikaj więc kanciastych kształtów, które wyglądają sztucznie.

Trójkątna twarz- w przypadku twarzy w kształcie trójkąta z szerokim czołem najlepiej wyregulować łuk brwiowy w taki sposób, by w kierunku skroni lekko unosił się ku górze. Dzięki temu szerokie czoło będzie wydawało się nieco węższe.

Kwadratowa twarz - w przypadku kwadratowej twarzy musimy dążyć do tego, by uczynić kształt naszej buzi bardziej subtelnym. Najlepiej będzie wyglądał szeroki, długi i lekko wygięty łuk brwiowy, który od środka powieki zaczyna się zwężać, przechodząc w niemal prostą linię. Brwi powinny być mocno zarysowane, a w razie potrzeby nawet podkreślone za pomocą kredki.

Twarz w kształcie serca - w tym przypadku łuk brwiowy powinien być zaokrąglony, aby odwrócić uwagę od linii włosów, które często mają również sercowaty kształt. Taka linia brwi będzie współgrać z kształtem serca, jaki przybiera zarys naszej twarz.

Twarz pociągła - jeśli chcemy optycznie skrócić podłużny kształt twarzy, możemy uregulować brwi w taki sposób, by były prawie proste. Unikajmy zaokrąglonych brwi, ponieważ taki kształt jeszcze bardziej podkreśli pociągłość naszej buzi. Łuk brwiowy powinien być dość szeroki (minimum 3 mm), a w kierunku skroni musi lekko opadać ku dołowi. Początek brwi może być nieco oddalony od nasady nosa – w ten sposób optycznie rozciągniemy na boki zbyt wydłużony zarys twarzy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Bardzo przydatne rady, szczególnie dla tych kobiet które podobnie jak ja same regulują brwi. Co wcale nie jest takie łatwe.