POLECAMY

Bądź Eco

Jeśli chcemy, żeby otaczały nas czystość, zieleń i piękno musimy zmienić myślenie i zacząć wprowadzać w nasze życie ekologiczne zasady.
Bądź Eco fot. Panthermedia
Ostatnio coraz częściej w mediach mówi się o ekologii. Dzisiaj nie wystarczy tylko segregować śmieci. Gwiazdy ze szklanego ekranu na własnym przykładzie pokazują, że bycie eko w dzisiejszych czasach jest trendy. Do ekologii zachęca nas Iza Miko, Kinga Rusin, czy Michał Piróg.

W sklepach coraz częściej pojawiają się ubrania z naturalnych tkanin, a na ulicach królują eko torby na zakupy. Firmy kosmetyczne wypuszczają na rynek naturalne kosmetyki, które cieszą się popularnością zwłaszcza u kobiet.

Jeśli i Ty chcesz być Eco zastosuj się naszych eco rad:

1. Zawsze na zakupy zabieraj swoją torbę, najlepiej z materiału, dzięki czemu nie będziesz zużywać torebek foliowych.

2. Dawaj dobry przykład w pracy i w domu i segreguj śmieci.

3. Zamiast wyciągać samochód z garażu wsiądź na rower. Przy zakorkowanych ulicach rower jest czasami szybszym środkiem transportu do pracy, czy na zakupy.

4. W trakcie gotowania nie zapominaj przykrywać garnków. W ten sposób zaoszczędzisz energię, a tym samym skrócisz czas gotowania i zyskasz więcej czasu dla siebie, który możesz przeznaczyć na fajny film, czy dobrą książkę.

5. Jeśli wychodzisz z pomieszczenia pamiętaj gasić za sobą światło. Stosuj tę zasadę zarówno w pracy, jak i w domu.

6. Po naładowaniu swojej komórki nie zapominaj wyłączyć ładowarki z kontaktu. Jest to częsty nawyk wielu osób, które nie zdają sobie sprawy, że w ten sposób ładowarki pożerają prąd. Ta sama zasada dotyczy komputera, który czasami bezsensownie pracuje przez całą noc.

7. Jeśli masz możliwość kupuj ubrania z tkanin naturalnych. Skorzysta na tym również twoja skóra, która zwłaszcza latem będzie mogła swobodnie oddychać.

8. Poszukaj w sklepach kosmetyków naturalnych, które są zrobione z substancji pozyskiwanych z roślin i nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych, a długo będziesz mogła cieszyć się młodym wyglądem!

9. Odżywiaj się zdrowo! Zwracaj uwagę na to co jesz i skąd pochodzą produkty, które kupujesz. Musisz uzmysłowić sobie, że jesteś tym, co jesz i tak inwestycja jest na całe życie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)