manikiur, pielęgnacja dłoni, paznokcie fot. FREE

Jak malować krótkie i szerokie paznokcie

Poznaj cztery zasady, które powinnaś stosować, gdy masz szerokie paznokcie. Manikiurzystka radzi.
/ 25.01.2010 11:40
manikiur, pielęgnacja dłoni, paznokcie fot. FREE

1. Najpierw zrób manikiur
To podstawa! Paznokcie bez skórek wydają się zdecydowanie większe i dłuższe! Najpierw więc posmaruj skórki płynem zmiękczającym, a następnie odsuń je drewnianym patyczkiem (w ostateczności, gdy skórki są grube i mocno narastają na paznokcie, możesz je wyciąć cążkami).

2. Wybieraj ciemne kolory
Optycznie wysmuklają paznokcie i dłonie, a także odwrócą uwagę od mankamentów – ciemne kolory dobrze maskują zaczerwienienia.

3. Postaw na jeden kolor
Jednobarwne paznokcie sprawiają wrażenie dłuższych. Kilka kolorów na paznokciu, np. french, zarówno klasyczny (mleczny lakier + biała linia), jak i bardziej awangardowy (np. połączenie czerwieni i bieli), sprawi, że paznokieć będzie jakby podzielony, a przez to będzie wydawać się szerszy.

4. Wyszczuplaj
Nie pokrywaj lakierem całej płytki paznokcia – malując, pozostaw po jej bokach wolne paski. Najlepiej zacznij od szerokiego paska pośrodku, a następnie dodaj węższe po prawej i lewej stronie. W ten sposób płytka paznokcia będzie wyglądać na węższą i dłuższą. Po nałożeniu lakieru (zwłaszcza ciemnego) dokładnie oczyść skórki wokół paznokci. Nie piłuj zbyt mocno krawędzi paznokci – staną się one wtedy bardziej łamliwe.

Porady udzieliła Marzena Kanclerska, właścicielka salonu Nail Spa
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/29.12.2016 04:01
To, że paznokcie są krótsze niż paznokcie modelek w kolorowej prasie nie znaczy jeszcze, że nie mamy pola do popisu! Ja ze wzgledu na pracę nie zawsze mogę sobie pozwolic na długie, ale też je maluje i staram się żeby były zawsze zadbane. Pomaga mi w tym semilac :D Maja taki wybór kolorów że zawsze znajdę coś dla siebie nawet te moje krótsze będą wygladąć super.