POLECAMY

Zmiana stylu

Rok temu urodziłam dziecko, za pół roku wracam do pracy (jestem nauczycielką). Do tej pory mój styl był tzw. stylem luźnym, sportowym (jeansy, t-shirty, wygodne buty). Chcę zmienić styl na bardziej kobiecy, ale na rynku jest taka ilość i różnorodność, że nie wiem co będzie pasowało do mojej sylwetki i charakteru. Jestem blondynką o jasnej karnacji, drobną (165 cm, 55 kg wagi) mam niestety małe piersi, brak wcięcia w talii i szerokie ramiona. Kiedyś mówiłam, że mam chłopięca sylwetkę i też w chłopięcy sposób się ubierałam, dziś wiem, że to podobno figurapapryki i chciałabym ubrać się odpowiednio.
Zmiana stylu

Rok temu urodziłam dziecko, za pół roku wracam do pracy (jestem nauczycielką). Do tej pory mój styl był tzw. stylem luźnym, sportowym (jeansy, t-shirty, wygodne buty). Chcę zmienić styl na bardziej kobiecy, ale na rynku jest taka ilość i różnorodność, że nie wiem co będzie pasowało do mojej sylwetki i charakteru. Jestem blondynką o jasnej karnacji, drobną (165 cm, 55 kg wagi) mam niestety małe piersi, brak wcięcia w talii i szerokie ramiona. Kiedyś mówiłam, że mam chłopięca sylwetkę i też w chłopięcy sposób się ubierałam, dziś wiem, że to podobno figura papryki i chciałabym ubrać się odpowiednio. Co jeszcze: mam ładne nogi i jestem osobą energiczną i bardzo aktywną - może to być istotne. Proszę o radę: czy spódniczki przed kolana, czy za, czy spodnie wąskie (rurki) czy szerokie, bluzeczki dopasowane, czy z talią pod piersiami czy pasek w talii???? Czytam dużo na ten temat ale widzę rady dla jabłka, klepsydry... a dla mnie niewiele. Może poleci mi Pani jakiś artykuł ze zdjęciami albo poda po prostu kilka "przepisów" na strój. Będę ogromnie wdzięczna. Pozdrawiam

Dorota

Z opisu zbyt mało wynika, by powiedzieć z pewnością, do którego typu kolorystycznego jest Pani przypisana. Dlatego nie chcę pochopnie odpowiadać. Nigdy też nie słyszałam o figurze papryki. Wg opisu jest Pani rożkiem, taj jak np. Cameron Diaz czy Elle Mac Pherson. Niezłym rozwiązaniem sprawy będzie inwestycja w dwa dobre płaszcze - na lato i zimę. Nie pomyliłam się - również na lato (len). Płaszcz powinien mieć wcięcie w talii i rozkloszowany dół. Polecam kanciaste sukienki,
asymetryczny kardigan i spódnice szyte z koła.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 lata temu
a może warto szukać porad na blogach? ja bardzo lubię Garance Dore, no i teraz też jej rady można będzie znaleźć w książce Love styl life.
/6 lat temu
bardzo chcę zmienić swój wygląd. Czy może mi pani coś doradzić? Wyślę swoje zdjęcie
/9 lat temu
Cześć! Zawsze ubieram się jak mi jest wygodnie, nie przywiązuję dużej uwagi do mojego stroju, ale wokół mnie jest tyle dziewczyn ładnie ubranych. Mają odpowiednio dobrane dodatki, a ja nic. Rano wyciągam z szafy spodnie jakiś T-shirt, bluzę i wychodzę. Fakt faktem nie pochodzę z bogatej rodziny, która może mi zapewnić szafę pełną markowych modnych ciuchów, ale są też dziewczyny z takich rodzin i jakoś umieją się ubrać, a ja nie. Jestem dziewczyną o brązowych włosach, piwnych, dużych, oczach, mam 168cm wzrostu no i mam trochę brzuszka i kawałek tyłka, często mam problem w zakryciu moich niedoskonałości. Proszę o jakieś porady co do ubierania się, może jakieś przykłady ubioru.
POKAŻ KOMENTARZE (1)