Wysokie obcasy

Każda kobieta zdaje sobie sprawę jakie cuda mogą zdziałać wysokie obcasy – wydłużyć, wysmuklić, podwyższyć…
/ 05.11.2007 00:08
Każda kobieta zdaje sobie sprawę jakie cuda mogą zdziałać wysokie obcasy – wydłużyć, wysmuklić, podwyższyć…

Nigdy nie powinnaś kupować butów na obcasach, w których chodzenie sprawia ból. Tutaj nie ma żadnego znaczenia mistrzowski fason czy super obniżka cen. Jeśli nie będziesz mogła ich nosić, to wydasz pieniądze na darmo. Tajemnica często polega na tym, że godzimy się na odrobinę niewygody w zamian za alchemię buta przedłużającego nogę o dziesięć centymetrów, wysmuklającego stopę i zwężającego kostkę. Mierzeniu bądź zakładaniu buta może dodatkowo towarzyszyć nie lada rozkosz, szczególnie jeśli ma bajkowy wzór i fason.

Tak jak odzież i dodatki - buty mają określone elementy, które decydują o jego dopasowaniu. Kupując buty zwróć uwagę na: kopyto, śródstopie, napiętek, przyszwę, nosek, wysokość i szerokość obcasów. Niezwykle ważnym punktem jest śródstopie. Jest to krzywizna buta znajdująca się bezpośrednio pod wysklepieniem. Gdy chodzisz właśnie tam rozkładany zostaje ciężar twojego ciała. Co więcej wytrzymałość oraz jakość buta w tym miejscu decydują o tym, jak wygodnie się czujesz i czy będziesz mogła chodzić w nim długo.

Nie każda z nas może pozwolić sobie na naprawdę wysokie obcasy. Czasami ze względów zdrowotnych, ponieważ nie pozwalają na to biodra i kręgosłup, czasami decydują o tym względy praktyczne - nie da się szybko biec w szpilkach, aby coś załatwić. Oprócz samej wysokości obcasów zwróć także uwagę na sposób ich nastawienia.
Obcasy to jeden z symboli kobiecości, mają też w sobie trochę nonszalancji, kokieterii, drapieżności i subtelności zarazem. Jeśli jesteś uzależniona od chodzenia w butach na wysokich obcasach, a dodatkowo prowadzisz samochód, mam dla ciebie optymistyczny pomysł jak można pogodzić jedno z drugim. Są buty, które posiadają odczepiane obcasy. "Sheila Driving Heel" zostały zaprojektowane z myślą o kobietach, które nie chcą rezygnować ze swojego eleganckiego stylu, na rzecz wygody. Chyba to dobry pomysł, bo w większości kobiety wybierają styl na rzecz bezpieczeństwa…

Chodzenie na obcasach wymaga też nie lada gracji. Czasami mogłoby się wydawać, że kobiety potrafiące chodzić w bardzo wysokich szpilkach, opanować przesunięcie środka ciężkości oraz lekkie nachylenie ciała do przodu, należą do mniejszości i prawdopodobnie mają życiowy kurs tańca. Mimo wszystko warto poćwiczyć, choćby w domu - z książką na głowie, stawiając nogę za nogą, lekko kołysząc biodrami. Gwarantuję – efekt murowany!