rodzaje kołnierzyków fot. ONS.pl/Stella Mc Cartney, Balmain, Miu Miu

Szalowy kołnierz – do jakiej figury pasuje, jak go nosić

Czy masz ubrania z takim kołnierzem? Jeśli nie, spróbujemy cię do nich namówić!
Anna Mietelska / 29.08.2017 09:16
rodzaje kołnierzyków fot. ONS.pl/Stella Mc Cartney, Balmain, Miu Miu

Najprostszy, bo bez żadnych wycięć, czy innych kombinacji. Otula szyję niczym szal zwężając się ku obu jego końcom. Szalowy kołnierz może być wykończeniem żakietu, płaszcza lub kurtki. Dlaczego powinnaś wybrać właśnie kołnierz szalowy?

1. To jeden z najbardziej eleganckich typów kołnierzy

Płaszcz z szalowym kołnierzem, zwany też szlafrokowym jest modowym hitem już od wielu sezonów. Prosty, przewiązany w talii paskiem w tym samym kolorze, uszyty z miękkiej wełenki (z dodatkiem alpaki czy moheru – wygląda cudownie!) sprawdzi się jako wieczorowy. Zwróć uwagę też na cienkie płaszcze (często również z szalowymi kołnierzami), które nosi się zamiast sukienki, jedynie na bieliznę – odważne, ale bardzo modne.

Żakiet z szalowym kołnierzem nawiązuje do męskiej smokingowej marynarki. Szczególnie gdy, jak przy nich, kołnierz jest zrobiony z satyny lub innej lśniącej tkaniny.

2. Szalowe kołnierze są bardzo twarzowe

Miękkie linie kołnierza otulają szyję dodając kobiecości. Ten trik będzie szczególnie przydatny dla kobiet o mocnych rysach twarzy. Złagodzi szpiczastą lub kanciastą brodę lub mocno zarysowane kości żuchwy.

My sweet... bebe. Najbardziej uroczy kołnierzyk na świecie

3. Korzystnie działają na figurę

Szalowy kołnierz jest na ogół głęboki i naturalnie układa się w kształt litery V. Daje on wrażenie szczuplejszej i dłuższej szyi. Tego typu kołnierz wygląda też dobrze przy szerokich i pełnych ramionach - jego miękka linia dodaje im subtelności. Jeśli dekolt sięga niżej niż linia biustu, będzie też korygował jego kształt – optycznie pomniejszy jego zbytnią obfitość.

4. Łatwo dobierzesz do nich bluzkę

Unikniesz wielu rozterek związanych z doborem topu noszonego pod żakiet, bo do szalowego kołnierza pasuje ich wiele. Możesz śmiało wybrać bluzkę z dekoltem typu łódka, okrągłym czy w szpic. Z koszulowych bluzek – dobrze wyglądać będą te z lekko zaokrąglonymi kołnierzykami.

Spodnie, w których każdy wygląda dobrze? Tylko teraz już nikt ich nie nosi

5. Dobrze wyglądają z wpiętą w nie broszką

Szczególnie te szersze są doskonałym tłem dla biżuterii. Wepnij w nie tradycyjna broszkę lub nowoczesną przypinkę, a ożywisz strój i dodasz mu charakteru.

Aż ciężko oderwać od niej wzrok! Ciężarna Jessica Alba w najmodniejszej sukience sezonu. Wiemy gdzie ją kupicie!