Biała bluzka, czarne spodnie w kant i czarne szpilki. Nic wymyślnego, prosty krój i ubrania bazowe. A efekt? Iście wieczorowy. Zestaw z kolekcji marki Zara - jesień-zima 2010/11

Porady stylisty - tajemne tricki modowe

Nasza stylistka, specjalnie na życzenie jednej z Czytelniczek wieszjak.pl, uchyla rąbka tajemnicy zawodu stylisty i podpowiada jakich tricków użyć, żeby dobrze wyglądać. I to w 3 minuty!
/ 26.11.2010 12:51
Biała bluzka, czarne spodnie w kant i czarne szpilki. Nic wymyślnego, prosty krój i ubrania bazowe. A efekt? Iście wieczorowy. Zestaw z kolekcji marki Zara - jesień-zima 2010/11

Pani stylistko, czy może Pani zdradzić nam kilka takich jakichś specjalnych tricków, które w 3 minuty sprawią, że będzie się świetnie wyglądać? Np. nagle okazuje się, że ma się wieczorowe wyjście i na przygotowanie jest pół godziny. Albo coś podobnego? Asia z Grudziądza

Ważne jest, aby w swojej szafie mieć ubrania typu „basic”, do których należą m.in.:

  • taliowana marynarka,
  • dopasowane do typu sylwetki spodnie
  • dopasowana do figury spódnica,
  • bluzka koszulowa,
  • kardigan,
  • dżinsy,
  • dodatki (takie jak stylowa torebka, buty na obcasie, biżuteria).

Zadbajmy, aby fason ubrania był dopasowany do naszego typu sylwetki, a kolor podkreślał nasz typ kolorystyczny. Taka garderoba pozwoli nam na dowolne mieszanie jej elementów, a każdy kolejny zakup ubrania lub dodatków będzie tylko jej uzupełnieniem. Takim doborem, między innymi, czy pomocą w doborze bazy ubrań zajmuję się właśnie w swojej pracy na co dzień.

Zobacz też: Co założyć na służbową imprezę świąteczną?

W sytuacji "awaryjnej”", gdy nie będzie już czasu na zakup nowej bluzki na wieczorne wyjście, można chwycić po klasyczną białą koszulą, której formalny charakter przełamiemy wywijając rękawy i zakładając - bardziej ekstrawagancki niż złoty łańcuszek- wisior z kamieniami.

Zobacz także: Sukienki na każde wesele

Do tego możemy założyć spodnie dżinsowe (ale tylko w jednolitym, ciemnym kolorze denimu - granat lub w czerni), obowiązkowo szpilki i mniejszą torebkę.

Pamiętajmy też o detalach: włosy i paznokcie. Dbając o to, aby niezależnie od okazji były zawsze zadbane, mogą dodać charakteru całości stroju.

Masz problem  z doborem odpowiednich fasonów ubrań do sylwetki? Nie wiesz jak rozpoznać swój typ figury? Chcesz znaleźć swój styl lub poznać tajniki pracy ludzi mody? Napisz do nas na adres e-mail: lifestyle@infornext.pl! Na Twoje pytanie odpowiedzą doświadczone stylistki i personal shopperki. Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi na wybrane pytania.