fot. www.aniakuczynska.com

Porady projektantów: wywiad z Anią Kuczyńską

Ania Kuczyńska – uczyła się w prestiżowych szkołach w Rzymie i w Paryżu. Kolekcje projektantki można kupić nie tylko w Polsce, lecz także w Tokio. Zdobywczyni nagrody Elle Style Awards. Styl projektantki określany jest jako kobiecy, ozdobny minimalizm. Dowiedz się jak według Ani Kuczyńskiej wygląda wizerunek, który powinna tworzyć kobieta i czy mała czarna jest rzeczywiście uniwersalna?
fot. www.aniakuczynska.com

Jak wygląda wizerunek, który powinna tworzyć kobieta?

Szczery, bezkompromisowy, mocny. W swoich projektach staram się tworzyć wizerunek kobiety mądrej, silnej i pięknej.

Polecamy: Rozmowa kwalifikacyjna – co nosić, by nie dać się zdyskwalifikować

Jak pogodzić bycie nowoczesną i klasyczne ubrania, które w mniejszym lub większym stopniu każda z nas ma w swojej szafie?

Bycie nowoczesną jest naszą codziennością, współczesny tryb życia w naturalny sposób modyfikuje nasz strój i zobowiązuje do mulitfunkcjonalizmu, to co mamy w szafie dostosowane jest zazwyczaj do naszych potrzeb. Strój staje się dopełnieniem naszego codziennego funkcjonowania – nowoczesność jest spójna i zwarta, bez ozdobników, ukraszona dodatkami – butami, dobrej jakości torbą, jest atrybutem i nową kobiecością.

Co możemy uzyskać dzięki nietypowym konstrukcyjnym rozwiązaniom?

Konstrukcja jest elementarnym elementem ubioru, redukuje niedociągnięcia figury, tworzy kształty i ubranie, kreśli proporcje, dobrze skonstruowane ubranie dodaje urody.

Czy mała czarna jest naprawdę uniwersalna?

Mała czarna jest hasłem uniwersalnym, jest symbolem klasyki, buntu, nowoczesności i retro elegancji, niesie w sobie silny wizerunek docenianej przez mężczyzn kobiecości, jest znakiem zmiany czasów i przyzwyczajeń, dress codem. Wcześniej wieczorowa stała się codziennym ubraniem, poranną elegancją, popołudniową poprawnością i wieczorowym szykiem.

Polecamy: 10 niezbędnych dodatków w damskiej szafie - galeria

I JUŻ WIESZ: Staraj się zwracać uwagę na konstrukcję nabywanych ubrań. To ona tworzy proporcje, a przecież chcesz wyglądać świetnie. Małą czarną możesz traktować jako przenośnię. Ta ponadczasowa sukienka może mieć wiele fasonów, być wykonana z różnych materiałów. Możesz ją zastępować małą grafitową lub małą czekoladową, w zależności od nastroju i okazji. Nowoczesność wymaga od nas czasami redukcji zbędnych elementów, dodatków, czasem wzorów lub uproszczenia kroju.

Więcej wywiadów i porad znajdziecie w książce „Ubierz się w uśmiech. Stylowo i modnie”, wydawnictwo W.A.B.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/15.10.2010 09:44
Uwielbiam modę według Ani Kuczyńskiej, ale nie każdy rozumie taki styl, taki minimalizm.