POLECAMY

Pasek w talii - sprawdź dla kogo!

Pasek w talii może podkreślić atuty sylwetki. Może też wyrządzić wiele krzywdy... Uważaj!
Pasek w talii - sprawdź dla kogo! fot. Free/ ImaxTree/ kolaż polki.pl

Wiele kobiet uważa, że pasek noszony w talii to obowiązkowa część garderoby dla każdej z nas. Owszem, jest to świetny, seksowny dodatek. Warto jednak pamiętać, że żadnym paskiem nie "wyczarujemy" talii. W rzeczywistości, warto kierować się podstawową zasadą - nie zwracamy uwagi na to, co nie jest w naszej sylwetce zadowalające. Nie warto więc zakładać paska, jeśli może on jedynie wyeksponować brak talii.

 

Kto nie powinien nosić paska w talii?

To oczywiste - zwracanie uwagi na okolice pasa nie będzie korzystne dla kobiet, które nie mają wyraźnie zaznaczonego wcięcia w talii. Figura typu jabłko powinna odpuścić sobie zakup tego typu dodatków. Niezależnie od rozmiaru. Paski nie będą też dobre dla figury typu trójkąt - niepotrzebnie zwrócą uwagę na wąskie biodra. Liczy się też wzrost. Pamiętaj, że pasek, tak samo jak poziome wzory i wszelkie przejścia kolorystyczne, "tnie" sylwetkę, odejmując nam wzrostu, a dodając kilogramów.

Klepsydry i gruszki - kupujcie paski!

Ale nie bądźcie dla siebie bezkrytyczne. Najbezpieczniejsze są paski o średniej grubości. Te 3-4 centymetrowe pięknie wyeksponują wcięcie. Nie pojawi się jednak ryzyko, że "ścisną" talię do tego stopnia, że biodra zostaną optycznie powięszkone. Właśnie takie paski są najlepsze dla kobiet o figurze typu gruszka, które charakteryzują szerokimi biodrami i znacznie węższymi ramionami.Szczęśliwe posiadaczki figury typu klepsydra mogą bardziej poszaleć! Tu liczy się jedynie rozmiar. "Większym" klepsydrom odradzamy noszenie szerokich pasków. One powinny kierować się zasadami dla gruszek. Cieniutkie paski też nie będą dobre. Staną się karykatralnie małe w porównaniu z obfitymi kształtami. Za to smukłe i wysokie klepsydry mają tu pełną dowolność!


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)