paski, pasek fot. Free/ ImaxTree/ kolaż polki.pl

Pasek w talii dla kogo, jak nosić

Wiele kobiet uważa, że pasek noszony w talii to obowiązkowa część garderoby dla każdej z nas. Owszem, jest to świetny, seksowny dodatek. Warto jednak pamiętać, że żadnym paskiem nie "wyczarujemy" talii. W rzeczywistości, warto kierować się podstawową zasadą - nie zwracamy uwagi na to, co nie jest w naszej sylwetce zadowalające.
Natalia Kosznik / 12.08.2018 14:53
paski, pasek fot. Free/ ImaxTree/ kolaż polki.pl

To oczywiste - zwracanie uwagi na okolice pasa nie będzie korzystne dla kobiet, które nie mają wyraźnie zaznaczonego wcięcia w talii. Figura typu jabłko powinna odpuścić sobie zakup tego typu dodatków. Niezależnie od rozmiaru. Paski nie będą też dobre dla figury typu trójkąt - niepotrzebnie zwrócą uwagę na wąskie biodra. Liczy się też wzrost. Pamiętaj, że pasek, tak samo jak poziome wzory i wszelkie przejścia kolorystyczne, "tnie" sylwetkę, odejmując nam wzrostu, a dodając kilogramów.

Zobacz inne damskie akcesoria online

Klepsydry i gruszki - kupujcie paski!

Ale nie bądźcie dla siebie bezkrytyczne. Najbezpieczniejsze są paski o średniej grubości. Te 3-4 centymetrowe pięknie wyeksponują wcięcie. Nie pojawi się jednak ryzyko, że "ścisną" talię do tego stopnia, że biodra zostaną optycznie powiększone. Właśnie takie paski są najlepsze dla kobiet o figurze typu gruszka, które charakteryzują się szerokimi biodrami i znacznie węższymi ramionami.
 

Szczęśliwe posiadaczki figury typu klepsydra mogą bardziej poszaleć! Tu liczy się jedynie rozmiar. "Większym" klepsydrom odradzamy noszenie szerokich pasków. One powinny kierować się zasadami dla gruszek. Cieniutkie paski do spodni też nie będą dobre. Staną się karykaturalnie małe w porównaniu z obfitymi kształtami. Za to smukłe i wysokie klepsydry mają tu pełną dowolność!