POLECAMY

Zimowy poradnik: czym modnie otulić szyję?

Przy wyborze kieruj się jedynie tym, do czego je będziesz nosić...
Zimowy poradnik: czym modnie otulić szyję? fot. FREE Imax/Tree

Przed wami mały poradnik z otulaniem szyi. Jak wiązać komin? Jak nosić szalik a jak apaszkę? Sprawdźcie nasze podpowiedzi i triki.

Komin - jak wiązać?

To nic innego jak długi szalik, którego końce są ze sobą zszyte. Powstała w ten sposób pętla ma na ogół dwie wielkości - pojedynczą, jak przy golfie lub większą, którą okręca się szyję podwójnie. Ponieważ wkłada się go przez głowę, może czasem popsuć fryzurę.

Do czego nosić?

Doskonale wypełni przestrzeń rozpiętej nieco u góry kurtki lub płaszcza o niedużym dekolcie. Komin ma raczej charakter sportowy.

szaliki i apaszki
|Fay i John Galliano - fot. FREE|

Apaszka - jak wiązać?

Jest z pewnością ze 100 wymyślnych sposobów na noszenie apaszki. Najprostszy: składa się ją na pół w trójkąt i dwa jego końce wiąże się z tyłu na szyi.

Do czego nosić?

Malutka gawroszka jest raczej ozdobą niż ocieplaczem. Sprawdzi się przy płaszczach ze stójką, gdzie nic innego się nie zmieści. Można jej natomiast nie zdejmować razem z okryciem wierzchnim i nosić do żakietu lub koszuli.

Chusta -  jak wiązać?

Chusta ma kształt trójkąta i jest na ogół duża. Można ją narzucić swobodnie na ramiona pozwalając jej końcom zwisać z przodu. Ciekawy efekt da też noszenie jej na odwrót - dłuższym końcem do przodu.

Do czego nosić?

Owinięta wokół ramion w ciepłe dni może zastąpić kurtkę. Dobrze też wyglądać będzie jako docieplacz noszona na prosty płaszcz. Idealna do okryć z wyjątkowo głębokim dekoltem.

szalik - jak nosić?
|Akris i Laura Biagiotti - fot. FREE|

Szalik - jak wiązać?

Szaliki mogą być dość krótkie, wzorowane na męskich – wtedy jedynie krzyżuje z przodu. Dłuższe można złożyć na pół, przewiesić przez szyję i przeciągnąć końce przez powstałą pętlę.

Do czego nosić?

Praktycznie do wszystkiego: decyduje jedynie styl szalika, wzór i jego długość. Szaliki mogą być bardzo szykowne lub sportowe.

Przeczytaj też:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)