Dopasuj odpowiednią kurtkę dżinsową do figury

Jakie kroje najlepiej pasują do ciebie?
dżinsowa kurtka fot. FREE Imax/Tree

Jak dopasować dżinsową kurtkę do figury

Ubrania są po to by jak najlepiej podkreślały nasze walory. Dzięki odpowiednim krojom możemy uwydatnić lub ukryć to co chcemy. To samo tyczy się z kurtek, które jesienią grają pierwsze skrzypce. Zatem jak dobrać odpowiednią kurtkę do figury?

Tym razem skupiamy się na modelach dżinsowych. W końcu denim nie wychodzi z mody a na początku jesieni będzie niemal niezbędny. Denimowe kurtki są doskonałe na przejściową pogodę.

Jeśli jesteś drobna

Najlepiej wybierz dopasowany krój, który będzie dobrze leżał w ramionach. W ten sposób podkreślisz swoje filigranowe kształty nie zaburzając proporcji.

jeansowe kurtki
fot. FREE

W rozmiarze XL

Wybierz model, który jest dopasowany do ciała. Nie ma sensu optycznie powiększać proporcji. Jeśli kurtka nie będzie dopinać się w biuście - nic nie szkodzi! Właśnie ten pasek będzie połami kurtki będzie wyszczuplał sylwetkę.

Miks tych 2 rzeczy nigdy nie wyjdzie z mody

Pamiętaj również by wybierać kurtki dżinsowe z dodatkiem stretchu, dzięki temu będą się one lepiej układać i będą wygodniejsze.

Dla figury gruszki

Jeśli chcesz odciągnąć wzrok od szerokich bioder wybierz dłuższą kurtkę. Klasyczne modele denimowych kurtek nie będą zbyt komplementujące. Długość do połowy pupy będzie tą najodpowiedniejszą. Ponadto poszukaj kroju z szalowym kołnierzem lub aplikacjami w górnej części.

Z dużym biustem

Najlepszy model dla tych, które mają duże piersi to modny od kilku sezonów krój - boyfriend. Tak zwany oversize równa się z odpowiednią przestrzenią na piersi ;) Jednocześnie nie powiększy całej sylwetki.

kurtki jeansowe
fot. FREE

Szerokie ramiona

Kurtki dżinsowe zazwyczaj mają charakterystyczny kształt ramion. Żeby nie uwydatniać pokaźnych kształtów w górnej części waszej sylwetki - zamieńcie dżinsową kurtkę na kamizelkę. Prosty i udany trick!

5 stylizacyjnych trików, które musisz znać

Rady, radami, ale...

Każda z was najlepiej wie w czym wygląda i czuje się dobrze. Utarte zasady trzeba czasem a nawet często łamać. Najnowsze trendy po prostu tego oczekują. Dlatego jeśli nie odpowiadają wam wasze porady i macie ciekawsze rozwiązania, czekamy na wasze porady :)

Tagi: stylista
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)