Miksuj trendy, wzory i kolory - stylizacje

Latem sięgaj po odważniejsze stylizacje! Próbuj miksować różne trendy, wzory, kolory i tkaniny. Używaj rzadko wykorzystywane elementy garderoby i na ich bazie buduj całą stylizację. Mieszaj wszechobecne w tym sezonie printy, wychodząc poza utarte schematy. Zobacz jak inspirująca i zabawna może być moda!
/ 17.06.2013 15:45

Kolaż jest doskonałym sposobem na wyrażenie siebie poprzez strój. Udowadnia, że moda to sztuka, a łączenie ulubionych elementów pozwala na zdefiniowanie własnego stylu. Umiejętne wykorzystanie modowych wpływów z różnych stron świata, bogactwa tkanin i wzorów oraz inspiracji czerpanych z pokazów gwarantuje powstanie unikalnych stylizacji, łączących to, co ceni każda z nas – piękno, funkcjonalność i wyjątkowość.

Kostium kąpielowy w roli głównej

Patchworkowe zestawienia sprawdzają się każdego sezonu, jednak nigdy nie są tak bogate i kolorowe jak latem. Już sama baza stworzona z kostiumu kąpielowego stanowi pierwszy element układanki – kolorowy stanik może prześwitywać spod przezroczystej koszuli, łącząc się z naszyjnikiem w tym samym odcieniu.

Odważne połączenia elementów garderoby to ważna część stylizacyjnego kolażu. Dzięki wychodzeniu poza utarte schematy – spódnica i koszula, spodnie i T-shirt – z łatwością można wyróżnić się z tłumu.

Polecamy: Styl vintage inspirowany filmem "The Great Gatsby"

Struktura stroju oraz fasony poszczególnych ubrań w końcowym efekcie tworzą kształt sylwetki, który dzięki temu można dowolnie kreować. Uzupełniony przemyślaną koncepcją kolorystyczną stanowi wyjątkowy, indywidualny wzór. Masa printów, które w tym sezonie rządzą w modzie ułatwia kreatywne podejście do tematu.

Wybór jednaj barwy

Kluczem do sukcesu może być prostota, czyli łączenie przeciwstawnych kolorów w różnych konfiguracjach lub oparcie się na jednej barwie i uzupełnianie jej multikolorowymi akcesoriami.

Wszystkie kolory tęczy

Dla fanek modowej układanki pozostaje również zakręcona koncepcja łączenia wszystkich kolorów tęczy. Paski, zyg-zaki, szachownica rodem z pokazu Louis Vuitton czy kwiatowe wzory znacznie ułatwiają konstrukcję wyjątkowej stylizacji. Zestawiając różne barwy zamknięte w kontrastujących ze sobą printach i rodzajach tkanin, możemy być pewne, że przyciągniemy wzrok nawet największych modowych sceptyków.

Kolaż jest układanką, która wymaga nie tylko odpowiednich elementów, ale i umiejętności połączenia ich w jednolitą całość. Moda stwarza więc idealne warunki, aby poprzez artystyczny mix wyrazić siebie i nadać trendom nową, indywidualną jakość. Warto spróbować zwłaszcza teraz, kiedy lato podsuwa nam soczyste kolory, oryginalne wzory i przewiewne tkaniny!

Zobacz także: Stylizacje z motywem kwiatowym

Źródło: materiały prasowe Showroom Aliganza