jak spakować walizkę fot. Fotolia

Konrad Fado - Porady stylisty - Jak spakować walizkę

Zobaczcie co ze sobą zabrać!
Joanna Mroczkowska / 14.06.2016 06:19
jak spakować walizkę fot. Fotolia

Lato to ta pora roku, na którą wszyscy z utęsknieniem czekamy. To czas na wakacje w egzotycznych miejscach, wypoczynek na łonie natury lub obóz sportowy. Każdy z nas ma swoje plany i marzenia co do miejsca na idealne lato. Bez względu na to czy będzie to kilkudniowy urlop w jednej z malowniczych europejskich stolic czy dłuższe wakacje w egzotycznych krajach - spakowanie walizki może być bardzo problematyczne.

Skorzystaj w wyprzedaży

Zanim przystąpimy do pakowania walizki warto przejrzeć swoją garderobę. Niekoniecznie kostium kąpielowy i dodatki z poprzedniego sezonu nadal będą w dobrym stanie, nie mówiąc już o aktualnych trendach. Tydzień przed planowanym wyjazdem warto wybrać się na małe zakupy. W połowie czerwca zaczyna się sezon wyprzedażowy, więc mamy szanse zakupić letnie ubrania w bardzo dobrych cenach.

A co zatem będzie nam niezbędne podczas urlopu?

Pakowanie powinniśmy rozpocząć od ubrań na co dzień. T-shirty, jedwabne bluzki, szorty i sukienki przydadzą się niemal w każdej strefie klimatycznej. Wybierz takie, w których czujesz się najbardziej komfortowo. Nie warto pakować ubrań, których przez ostatnie miesiące nie nosiłaś, bo i tak ich nie założysz. Niezbędne będą również wygodne dżinsy, miękki sweter na chłodne wieczory, sportowa bluza, skórzana kurtka czy parka przeciwdeszczowa.

 

Los Angeles, here we come 🐶 #TheBlondeSaladNeverStops

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Chiara Ferragni (@chiaraferragni)

Na samym końcu spakuj kilka par butów pasujących do wybranych ubrań, kostiumy kąpielowe, pareo oraz dodatki w postaci okularów przeciwsłonecznych, biżuterii czy kapelusza. Warto na pakowanie przeznaczyć dłuższą chwilę. Wybranie odpowiednich ubrań i zestawienie ich w modne stylizacje zajmuje sporo czasu.

A co jeżeli twoja walizka nie chce się dopiąć? Moim sprawdzonym sposobem od lat jest układanie ubrań nie w kostkę, ale wzdłuż walizki. W ten sposób może się pomieścić o połowę więcej niezbędnych rzeczy. Nie zapomnij również o swoich ulubionych kosmetykach, a także kremie do opalania o wysokim ochronnym filtrze.

Tekst: Konrad Fado

Konrad Fado

Więcej wakacyjnych porad i hitów:

Moda plażowa - tu znajdziesz wszystko!
Strój kąpielowy a figura - jak dobrać odpowiedni?
Jak spakować się na plażę?