Jaki krój bluzki wybrać

Jaki krój bluzki wybrać
W sklepach z roku na rok pojawia się coraz więcej fasonów bluzek. Jeśli zaczynasz się już gubić i nie wiesz, który z nich będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie, skorzystaj z kilku wskazówek.
/ 15.07.2009 12:26
Jaki krój bluzki wybrać

Dobierając krój bluzki, zacznij od oceny swojej figury. Najlepiej, jeśli poprosisz o pomoc przyjaciółkę lub stylistkę. Ocena będzie wówczas bardziej obiektywna. Same bowiem nie zawsze dostrzegamy wszystkie swoje cechy. A szerokie biodra, krótka szyja, wystający brzuch czy szerokie ramiona to problemy niemal każdej kobiety.

Szerokie ramiona

Wzorem idealnej figury jest typ X (ramiona i biodra tej samej szerokości oraz widoczne wcięcie w talii) i do tego typu każda kobieta powinna dążyć wybierając odpowiednie fasony ubrań. Jeśli spojrzymy na to od tej strony, oczywiste okaże się, że osoby, które mają szerokie ramiona, a więc typ Y i T, nie powinny nosić poduszek i bluzek z bufiastymi rękawami. Sprawiają one bowiem wrażenie, że ramiona są jeszcze szersze niż w rzeczywistości. A nie o to przecież chodzi! Ubrania mają tuszować mankamenty naszej figury, a nie je podkreślać.

Co mają zatem nosić kobiety z grubymi rękami i szerokimi ramionami? Najlepsze w tym wypadku okazują się bluzki, które mają na biuście duże wzory czy kieszenie. Dzięki nim odwrócimy uwagę od naszych szerokich ramion. Niezastąpione okazują się również długie tuniki z rozszerzanymi rękawami.

Brak wcięcia w talii

Dużym problemem może wydawać się również brak wcięcia w talii, przez co niektóre kobiety przypominają z figury chłopczyce. Aby zatem stworzyć wrażenie delikatnego wcięcia w talii, wybieraj krótkie bluzki. Sprawdzą się tu również wszelkiego rodzaju szerokie paski w ciemnych kolorach, zakładane na bluzki lub sukienki na wysokości talii, a także koszule z wiązaniem kopertowym.

Wystający brzuch i szerokie biodra

Dzięki odpowiednio dobranym fasonom możemy sprytnie ukryć również wystający brzuch czy szerokie biodra. Jak to zrobić? Wybieraj wyłącznie bluzki z delikatnych tkanin, koniecznie luźne. Najlepiej sprawdzą się w tym wypadku tuniki (przy szerokich biodrach nieco dłuższe). Efekt wyszczuplający stwarzają również bluzki z pęknięciami po bokach. Pamiętajmy, żeby wybierać tylko materiały w ciemnych kolorach, bez zbędnych kieszeni czy wzorów (szczególnie poziomych pasków). Aby jednak kreacja nie wydawała się zbyt ciemna, możesz wykorzystać dodatki w delikatnych, pastelowych kolorach.