Edyta Górniak, fot. MWmedia

Jak znaleźć swój styl?

Chcesz zmienić swój styl ubierania się, ale kompletnie nie wiesz jak się do tego zabrać? Musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań, a potem już będzie z górki. Oto praktyczne porady naszej stylistki.
/ 16.09.2016 16:05
Edyta Górniak, fot. MWmedia

Chciałabym zmienić, a właściwie znaleźć swój styl. Od czego powinnam zacząć? Na co dzień ubieram się zależnie od nastroju i okazji. Raz mam bluzę z kapturem i dżinsy, innym razem kolorową tunikę i kozaczki, albo balerinki. Nie mam swojego stylu, ale bardzo chciałabym mieć. Nie wiem jak to zrobić. Bożenka z Torunia

Zobacz też: Co założyć na służbową imprezę świąteczną?

Poszukując własnego stylu powinnaś wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • Jaki typ pracy wykonujesz lub do jakiej szkoły chodzisz?
  • Co robisz na co dzień?
  • Jakie zajmujesz stanowisko?
  • Czy w pracy obowiązuje dress code, w szkole - szkolny strój?
  • Jakim typem sylwetki jesteś – czy możesz pozwolić sobie na większość fasonów?
  • Które kolory są dla Ciebie najkorzystniejsze?

Garderoba dobrana w oparciu o te kryteria sprawi, że Twoja sylwetka będzie prezentować się korzystnie, a cera nie wyda się zmęczona. Jeśli chcesz, aby Twój wizerunek był spójny, a zarazem nie był przeciętny i nudny zadbaj o detale. Może masz swoją ulubioną gwiazdę, której styl chciałabyś naśladować? Nie ma nic złego w czerpaniu inspiracji. Oczywiście nie ślepej. Jeśli Twoja figura odbiega od figury idolki, nie zawsze wciśniesz się w podobnego typu ubrania!

Zobacz także: Grube łydki i kostki - jak się ubierać?

Jak zacząć? Poszukaj w sklepie podobnej torby, do tej, która spodobała się Tobie w ostatnio przeglądanym czasopiśmie. Ciekawa, stylowa torba zawsze sprawi, że nasz wizerunek będzie bardziej interesujący. A może masz ochotę zabłysnąć? W tym sezonie powraca szał na wielkie, kryształowe pierścienie, które są idealnym wykończeniem codziennego zestawu wąskich spodni i bawełnianego topu. Potem już będzie z górki. Powodzenia!

Masz problem  z doborem odpowiednich fasonów ubrań do sylwetki? Nie wiesz jak rozpoznać swój typ figury? Chcesz znaleźć swój styl lub poznać tajniki pracy ludzi mody? Napisz do nas na adres e-mail: lifestyle@infornext.pl! Na Twoje pytanie odpowiedzą doświadczone stylistki i personal shopperki. Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi na wybrane pytania.