POLECAMY

Jak zmniejszyć optycznie biust?

Zobacz, jak sprawić, by wydawał się mniejszy.
Jak zmniejszyć optycznie biust? fot. Fotolia

Tak, tak – dla niektórych ten, zdawałoby się atut, może być prawdziwym utrapieniem. Ciężkie piersi to przede wszystkim ból kręgosłupa, zgarbiona sylwetka i dyskomfort przy uprawianiu sportu. Ale to również problemy modowe: zbyt duży biust znacznie poszerza górną część ciała zaburzając proporcje sylwetki. W źle dobranym stroju może czasem prezentować się zbyt wyzywająco.

Jak zmniejszyć optycznie biust?


1. Zadbaj o właściwy stanik

To absolutna podstawa. Najlepiej sprawdzi się ten o szerokich ramiączkach i zabudowanych miseczkach. Ważny jest idealnie dopasowany obwód biustonosza - to na nim spoczywa cały ciężar biustu. Jeśli jest właściwy, odciążone ramiączka nie "wrzynają się" w ciało. Przy wyborze biustonosza warto skorzystać z pomocy brafitterki 
w salonie, która najlepiej dobierze dla ciebie jego rozmiar i fason.

2. Wypróbuj też tzw. "minimizery"

...czyli staniki o specjalnej konstrukcji, które zmniejszają rozmiar miseczek, często nawet o dwa rozmiary. Dzieje się to za sprawą użytych w nich materiałów o różnej gęstości splotu, które kompresują biust szczególnie na obrzeżach miseczek.


3. Wybieraj najkorzystniejsze dla siebie dekolty

Nie dla ciebie są zabudowane bluzki "pod szyję" oraz wszelakie stójki, a tym bardziej żaboty lub kokardy pod szyją. Dekolt powinien być spory, choć przyzwoity. Wybieraj spiczaste lub okrągłe, by zmniejszyć optycznie swój biust.

4. Zrównoważ proporcje figury.

Staraj się odciążyć "górę" – twoje bluzki powinny być bez dużych wzorów, niezbyt jasne i nie błyszczące. Unikaj więc kontrastowych zestawień typu biała bluzka i czarne spodnie. Nie dla ciebie są też marynarskie koszulki w duże poziome pasy oraz cekinowe bluzki – zamiast zmniejszyć biust, tylko optycznie dodadzą mu centymetrów.

Przeczytaj również:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)