POLECAMY

Jak wyglądać modnie w ciąży?

Zasłaniać czy eksponować? Dowiedz się, jak wyglądać modnie!
Jak wyglądać modnie w ciąży? fot. Fotolia
Jeszcze kilkanaście lat temu widok kobiety w ciąży w opiętym ubraniu budził niemałą sensację  – pokaźny brzuszek radzono zasłaniać nosząc trapezowe sukienki i luźne ogrodniczki. Teraz panuje pełna dowolność.

Przyjrzyjmy się np. naszym polskim gwiazdom: Anna Mucha nosiła w ciąży obcisłe sukienki, zaś Anna Wendzikowska preferuje luźne tuniki. I jedna i druga wyglądają kwitnąco.


Jaki styl więc wybrać, by wyglądać modnie w ciąży?

Generalnie zależy to w większości od od twojej sylwetki. Jeśli więc, jak owe gwiazdy, masz zgrabną sylwetkę, możesz nosić obie opcje. Luźniejsze stroje powinny jednak wybrać kobiety, które sporo przytyły w ciąży lub z natury są pełniejsze.


Oto kilka porad, dzięki którym będziesz czuć się komfortowo i wyglądać modnie w ciąży:

  1. Nie ma potrzeby kupować ciążowych rzeczy już w pierwszym miesiącu – brzuszek znacznie zaokrągli się dopiero koło czwartego.
  2. Wybieraj stroje szyte z naturalnych tkanin – są przyjemniejsze dla bardziej wrażliwej skóry i nie niosą ze sobą ryzyka alergii.
  3. Postaw na rzeczy z miękkich, lejących się materiałów – sztywne będą się bardziej zagniatać, są też mniej komfortowe.
  4. Wybieraj spodnie i spódnice ze specjalnymi pasami, które dzięki specjalnym regulacjom "rosną" razem z brzuszkiem.
  5. Ważne jest również to, co nosisz pod modnymi ciuszkami, czyli bielizna. Na początku ciąży najprawdopodobniej wystarczy ci to, co już masz w szafie. Gdy brzuch będzie rósł, twoje stringi czy figi przestaną się sprawdzać. Wtedy najlepiej zaopatrzyć się w specjalną bieliznę ciążową. Zapewni ci nie tylko komfort, ale sprawi, że stroje lepiej będą się układać.
  6. Mogą przydać ci się również specjalne "pasy ciążowe", czasem bardzo kolorowe lub ze śmiesznymi nadrukami. Przysłaniają brzuszek maskując np. przykrótkie teraz bluzeczki i sprawią, że będziesz wyglądać w ciąży modnie.

Zobacz gwiazdy w ciąży:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)