POLECAMY

Sprawdź jak stworzyć idealną garderobę!

Czas na modowe porządki w twojej szafie!
Sprawdź jak stworzyć idealną garderobę! fot. FREE Imax/Tree

Otwierasz szafę, a tam stroje, które idealnie na tobie leżą, eksponują twoje atuty i możesz z nich skomponować zestawy na każdą okoliczność. Marzenie? Wcale nie! Podpowiemy ci jak to osiągnąć.

Jak stworzyć idealną szafę?

  1. Przede wszystkim dokładnie przejrzyj każdą rzecz i odłóż wszystkie, które nie są w twoim rozmiarze (nawet, jeśli przysięgasz sobie, że zaraz zaczniesz się odchudzać), nie leżą dobrze (nie uda się im przecież nagle zmienić kształtu), swoje czasy świetności mają już za sobą (powycierane ciuchy nie są eleganckie), zawsze coś ci w nich nie pasowało (drapią, dziwnie marszczą w jakimś miejscu) leżą nienoszone w szafie od co najmniej roku lub dwóch.
  2. Następnie obejrzyj, co zostało. Rozłóż te rzeczy na podłodze.
  3. Postaraj się stworzyć z nich komplety. Do konkretnego "dołu" powinny być co najmniej dwie, trzy "góry".
  4. Sprawdź, czy uda ci się skomponować stroje na każdą okoliczność, która może ci się przytrafić.
  5. Zapisz na kartce, co by ci się przydało: masz np. fajne spodnie, ale żadnej sensownej góry do nich albo może brak ci zestawu na wieczorne wyjście z koleżankami?
  6. Nie wkładaj odłożonych wcześniej rzeczy z powrotem do szafy! Oddaj znajomym, na cele charytatywne lub krawcowej do przeróbki.
  7. Wybierz się na zakupy i uzupełnij braki. Może warto skorzystać z wyprzedaży, które już zaczynaja się w sieciówkach? i nie mów już, że nie masz co na siebie  włożyć!

Przeczytaj więcej o kobiecej szafie:

Tagi: stylista
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)