Jak pakować walizkę - Pomysły na wakacje - W podróży

pakowanie walizki fot. Fotolia
Poznaj kilka trików, dzięki którym pakowanie walizki stanie się czystą przyjemnością!
Joanna Mroczkowska / 15.05.2015 08:51
pakowanie walizki fot. Fotolia

Jak pakować walizkę - poradnik Polki.pl

Wiecznie niedomykająca się walizka to koszmar związany z różnymi wyjazdami. Nieważne czy jest to tylko weekendowy wypad, czy też dłuższy urlop. Z reguły zawsze powtarza się ten sam scenariusz, czyli mamy za dużo rzeczy do spakowania, a za mało miejsca w walizce. Okazuje się, że istnieją sposoby na to, aby w walizce zmieściło się o wiele więcej, niż nam się wydaje!

Rolowanie ubrań

Już nie jedna osoba była zaskoczona faktem, że zrolowane ubrania zajmują o wiele mniej miejsca, aniżeli te złożone w kostkę. Dlatego nawet najmniejszą rzecz warto ułożyć w rolkę i zgrabnie upchnąć do walizki. Dzięki temu zyskamy o wiele więcej przestrzeni w naszej walizce.

Wykorzystaj miejsce

Każdą rzecz, którą wkładamy do walizki obejrzyjmy 2 razy i sprawdźmy, czy możemy coś w niej zmieścić. Wszelkie buty czy pudełeczka to świetne miejsce na to, aby do środka włożyć np. nasze kosmetyki.

Przygotuj zestawy ubrań

Nie pakuj do walizki różnych przypadkowych ubrań. Na miejscu może okazać się, że tak naprawdę nie mamy się w co ubrać, albo zabraliśmy za dużo rzeczy. Wystarczy wcześniej zrobić sobie zestaw na każdy dzień i zabrać tylko te ubrania, buty oraz dodatki, które faktycznie nam się przydadzą.

Więcej pomysłów na udane wakacje:

Redakcja poleca

REKLAMA