Jak dobrać dekolt do kształtu twarzy

Jak dobrać dekolt do kształtu twarzy

Wybór dekoltu powinien zależeć nie tylko od mody i typu sylwetki, lecz także od kształtu twarzy. Jak dobrać ten najbardziej odpowiedni? Zastosuj się do naszych prostych zasad.
/ 13.06.2009 11:48
Jak dobrać dekolt do kształtu twarzy

Uważnie oceń kształt swojej twarzy. Jeśli jest owalna i masz regularne rysy twarzy, właściwie każdy typ dekoltu będzie pasował. Jeśli nie, dobranie odpowiedniego topu będzie nieco trudniejsze.

 • Małe, okrągłe dekolty i golfy będą najlepszym wyborem dla pań o podłużnej twarzy. Przy mniej oficjalnych okazjach można też pokusić się o dekolt typu „Carmen”, czyli z całkowicie odsłoniętymi ramionami.
   
 • Dekolt w łódkę jest odpowiedni dla twarzy w kształcie serca, do której pasują też topy z małymi wycięciami lub półgolfy.
   
 • Okrągła buzia najlepiej będzie wyglądać w połączeniu z dużym okrągłym wycięciem, dekoltem w szpic lub karo. Możesz też poszukać mniej popularnych fasonów – w kształcie serca czy karo z przedłużeniem w szpic.
   
 • Panie o kwadratowych twarzach powinny wybierać głębokie lub szerokie (nawet takie odsłaniające częściowo ramiona) okrągłe dekolty. Twarzowo wyglądać będą również dekolty w kształcie serca.
   
 • Jeśli masz bardzo okrągłą twarz, podwójny podbródek lub krótką szyję, unikaj golfów, półgolfów i topów z małym wycięciem. Również dekolt typu łódka nie pomoże odwrócić uwagi od niedoskonałości. Topy z dekoltem w szpic lub wydłużonym okrągłym wycięciem będą wyglądać znacznie korzystniej.
   
 • Jeśli masz krótką szyję, a przy tym niewielki biust i dość wąskie ramiona, możesz wybierać bluzki i sukienki typu tuba, czyli bez ramiączek. Ładnie wyrówna proporcje Twojej sylwetki i wysmukli szyję.
   
 • Panie o okrągłych twarzach i niezbyt drobnej posturze będą świetnie wyglądać w bluzkach i sukienkach z dużym, kwadratowym wycięciem.