POLECAMY

Jak dobrać dekolt do kształtu twarzy

Wybór dekoltu powinien zależeć nie tylko od mody i typu sylwetki, lecz także od kształtu twarzy. Jak dobrać ten najbardziej odpowiedni? Zastosuj się do naszych prostych zasad.
Jak dobrać dekolt do kształtu twarzy

Uważnie oceń kształt swojej twarzy. Jeśli jest owalna i masz regularne rysy twarzy, właściwie każdy typ dekoltu będzie pasował. Jeśli nie, dobranie odpowiedniego topu będzie nieco trudniejsze.

 • Małe, okrągłe dekolty i golfy będą najlepszym wyborem dla pań o podłużnej twarzy. Przy mniej oficjalnych okazjach można też pokusić się o dekolt typu „Carmen”, czyli z całkowicie odsłoniętymi ramionami.
   
 • Dekolt w łódkę jest odpowiedni dla twarzy w kształcie serca, do której pasują też topy z małymi wycięciami lub półgolfy.
   
 • Okrągła buzia najlepiej będzie wyglądać w połączeniu z dużym okrągłym wycięciem, dekoltem w szpic lub karo. Możesz też poszukać mniej popularnych fasonów – w kształcie serca czy karo z przedłużeniem w szpic.
   
 • Panie o kwadratowych twarzach powinny wybierać głębokie lub szerokie (nawet takie odsłaniające częściowo ramiona) okrągłe dekolty. Twarzowo wyglądać będą również dekolty w kształcie serca.
   
 • Jeśli masz bardzo okrągłą twarz, podwójny podbródek lub krótką szyję, unikaj golfów, półgolfów i topów z małym wycięciem. Również dekolt typu łódka nie pomoże odwrócić uwagi od niedoskonałości. Topy z dekoltem w szpic lub wydłużonym okrągłym wycięciem będą wyglądać znacznie korzystniej.
   
 • Jeśli masz krótką szyję, a przy tym niewielki biust i dość wąskie ramiona, możesz wybierać bluzki i sukienki typu tuba, czyli bez ramiączek. Ładnie wyrówna proporcje Twojej sylwetki i wysmukli szyję.
   
 • Panie o okrągłych twarzach i niezbyt drobnej posturze będą świetnie wyglądać w bluzkach i sukienkach z dużym, kwadratowym wycięciem.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)