POLECAMY

Jak dobrać biżuterię

O to, jak ją kupować i nosić, zapytaliśmy Martę Cabo, projektantkę i producentkę biżuterii Fashion.
Jak dobrać biżuterię fot. FREE
Watro docenić biżuterię. Umiejętnie dobrana podkreśli twój seksapil i przyciągnie niejedno męskie spojrzenie.

Zakupy bez wpadek

Dobierz ozdoby do okazji.
S
eksowny wielki czoker (coś w rodzaju szerokiej „obroży” na szyi) może być idealny na wieczór, ale niekoniecznie na oficjalne spotkanie w pracy. 

Cena też ma znaczenie.
Jeśli chcesz zainwestować w metale szlachetne, nie kieruj się sezonową modą. Kup coś ponadczasowego.

Zawsze, kiedy to możliwe, wypróbuj biżuterię przed zakupem, zapytaj o możliwość zwrotu.

Jeśli nie jesteś pewna, w jakiej biżuterii będziesz czuła się najlepiej, kup najpierw tańszą wersję ze sztucznych materiałów.
Dopiero gdy utwierdzisz się w swoim wyborze, sięgnij po materiały szlachetne – srebro, złoto, naturalne kamienie.

Jak dobierać formy i materiały?

Nie bój się łączeń. Całe komplety z jednej serii (kolczyki, naszyjnik, pierścionek i bransoletka) są passé. Nie ma też potrzeby, abyś kupowała ozdoby tylko jednego (ulubionego) projektanta. Na rynku rozpoczęła się wielka ekspansja form, kolorów, materiałów! Połączenia metali nieszlachetnych z plastikiem są dziś bardzo trendy. Wypróbuj geometryczne wzory z metalowymi zapięciami bądź subtelniejsze łańcuchy, do których możesz dobrać wiszący naszyjnik z żywicy czy egzotycznego drewna.

Oczywiście możesz wypróbować zestaw:
filcowe kolczyki + naszyjnik ze srebra i żywicy, ale to jest ryzykowna próba. Na początek polecam coś prostszego: pozostań wokół wybranego przez Ciebie jednego elementu, np. koloru lub kształtu. Niech on decyduje przy wyborze ozdób.

Jaki naszyjnik?


* Jeśli chcesz zgubić kilka centymetrów ze swojego wzrostu, wybieraj krótkie formy.
* Długie naszyjniki pomogą optycznie wydłużyć kwadratową lub okrągłą twarz i  wysmuklić ciało (zwłaszcza te w kształcie „V" i „Y").
* Kolor naszyjnika dobieraj do od-cienia skóry. Bladoróżowy kwarc stopi się z jasną cerą. Wybierz zdecydowany kolor, np. ametyst.
Superrada: Pierścienie czy pierścionki? Dobieraj je do kształtu i wielkości swoich palców. Jeśli nie są zbyt długie, zdecyduj się na wąską obrączkę z małym oczkiem.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)