POLECAMY

Figura Kolumna - damskie sylwetki

Figura modelek, czy może sprawiać problemy? Czasem tak, ale niezwykle łatwo można podkreślić jej atuty strojem
Figura Kolumna - damskie sylwetki fot. ONS/ALA MA KOTA

Figura Kolumna

Pani Kolumna nie ma raczej problemu z doborem stroju, ponieważ może nosić praktycznie wszystko. Jej ramiona i biodra są tej samej szerokości, dzięki temu jest proporcjonalna. Mimo mało wyraźnie zarysowanej tali, jej sylwetka wygląda dobrze. Pani Klepsydra posiada najdłuższe i najszczuplejsze nogi, ze wszystkich typów sylwetek. To jej zdecydowany atut. Praktycznie każda Pani Klepsydra jest wysoka i szczupła, dzięki temu może pozwolić sobie na szaleństwa ubraniowe, nadal dobrze przy tym się prezentując.

Co zakładać

Aby stworzyć wyraźniejsze proporcje w sylwetce wybieraj trenczowe płaszcze do połowy uda, koniecznie wiązane w tali, najlepiej z kieszeniami na wysokości bioder. Spódnice w kształcie litery A, lub z marszczeniami. Wszystko aby dodać nieco więcej objętości. Spodnie lekko rozkloszowane, lub też rybaczki czy cygaretki 7/8. Kolumna jest jedynym typem sylwetki, który w spodniach takiej długości będzie wyglądać dobrze i atrakcyjnie. Podkreśl talię, najlepsze żakiety dla ciebie, to te taliowane i zapinane na jeden guzik. Pani Kolumna powinna wybierać duże akcesoria, wyraźne i długie naszyjniki, pokaźne wielkościowo torebki czy też grube bransoletki.


Fasony dla kolumny

Czego nie nosić

Sylwetka Pani Kolumny przypomina nieco walec, tak więc wybieraj ubrania które podkreślą kształty, a nie je zakryją. Bezkształtne żakiety do połowy uda, zdecydowanie odpadają, to samo tyczy się prostych lub workowatych sukienek. Przy takiej figurze zapomnij o ubraniach z obniżoną talią, to tylko jeszcze bardziej wydłuży i rozciągnie sylwetkę. Luźne i krótkie topy, też śmiało mogą iść w odstawkę.

Sławne panie Kolumny


Gwyneth Paltrow, Nicole Kidman i Elle McPherson
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 lata temu
nie wydaje mi się by klepsydra miała bardzo długie nogi, zgrabne owszem (wiem po sobie)
/6 lat temu
kolumna, kolumna. Też zauważyłam błąd w piątej linijce pierwszego akapitu. Może redaktorki poprawią :)
/6 lat temu
no to kolumna czy klepsydra?