Figura gruszki

Figurę gruszki posiadają kobiety o węższych ramionach od bioder, mające również często dość przysadzistą pupę. Jak się ubierać mając figurę gruszki? Podpowiadamy.
/ 25.05.2008 22:03

Figurę gruszki posiadają kobiety o węższych ramionach od bioder, mające również często dość przysadzistą pupę. Jak się ubierać mając figurę gruszki? Podpowiadamy.

Dobierz: Strój kąpielowy do figury

Figura gruszki

Figura gruszki - cechy charakterystyczne

Inne cechy charakterystyczne figury typu gruszka to małe lub średnie piersi, długa talia i raczej płaski brzuch. Rada jest jedna, aby wyglądać dobrze i czuć się modnie powinnaś dążyć do harmonii poprzez poszerzanie góry sylwetki, by zrównoważyć cały problematyczny dół. Najlepszym możliwym wyborem są nieskomplikowane w formie spódnice i różnego rodzaju klasyczne spodnie i tu szczerze przestrzegam - nigdy dżinsy rurki!

Zobacz: Modne ubrania ze sklepów dla figury typy gruszka

Figura gruszki - w co się ubierać?

Przyciągnij spojrzenia swoich fanów oraz wrogów do twarzy i ramion. Pierwsi będą cię kochać i podziwiać, drudzy nie będą mieli ci nic do zarzucenia. Noś ciekawe kapelusze, ale pod warunkiem, że mają średnie lub duże rondo. Zakładaj sznury korali, choćby warstwami. Poszukaj egzotycznych sporych kolczyków lub niebanalnych klipsów i śmiało noś dekolt w łódkę. Niewiele kobiet może pozwolić sobie na poprzeczne wzory, ale przysięgam, w zebrze będziesz wyglądać bosko.

Przeczytaj: Figura gruszka - jak ćwiczyć, by schudnąć?

Dobre fasony dla "gruszki"

Dobre fasony to kimono, szerokie rękawy, drapowania i dodatkowe fałdy materiału w  okolicy tułowia. Możesz nosić poncho i nonszalancko zarzucony szal na ramionach. Dobrze jeśli dół stroju będzie troszkę ciemniejszy od góry.

Sprawdź: Jak dobrać krój sukienki do figury?

Figura gruszki - czego unikać jak ognia?

Powinnaś unikać falbaniastych spódnic i bardzo cienkich szpilek, ponieważ przy dużych biodrach wyglądają groteskowo. Na lato ładnie będą prezentować się koturny lub troszkę grubszy obcas. Spódnica ołówkowa może pełnić funkcję gorsetu na okolice bioder i pośladków pod warunkiem, że biodra nie są imponujących rozmiarów. Twoim sprzymierzeńcem są kamizelki, a także sukienki z odkrytymi ramionami. Zaprzyjaźnij się z żakietami, nawet elegancki model możesz założyć na zwykły T-shirt, ale nigdy w odwrotnie.

Sprawdź: Czy na pewno masz figurę gruszki?

Twoją inspiracją mogą stać się gwiazdy dużego ekranu, np. Salma Hayek, Jennifer Lopez
oraz Beyonce.

Tekst: Izabela Jabłonowska, stylistka, fot. Fotolia