Przede wszystkim trzeba pamiętać, że strój musi być odpowiedni do zajmowanego stanowiska i związanego z nim prestiżu. Ubiór powinien być skromny i schludny, czysty i wyprasowany, a także zawsze dopasowany do obowiązków pracownika (np. zwykły dzień pracy, delegacja, służbowe spotkania).
Kolory godne polecenia to: szary, ciemny brąz, gorzka czekolada, waniliowy, błękit, czarny stosowany z umiarem, beże, bordo, ciemna zieleń i większość pasteli.
Spódnica: zdecydowanie odpada mini i długie spódnice. Najlepiej, aby spódnica sięgała do kolan. Niekiedy dopuszczalna jest włoska długość spódnicy, czyli do trzech palców powyżej kolan. Bardzo korzystnie wyglądają spódnice w stylu lat 50., sięgające połowy łydki.
Odpowiednia będzie spódnica ołówkowa sięgająca kolan, która lekko opina uda i zwęża się ku dołowi. Jeżeli nie możesz poszczycić się kobiecymi kształtami, możesz wybrać model tulipan - prosty, bez żadnych zagięć i falban.
Postawmy na sprawdzoną bawełnę, w zimie wełnę, a w lato len. Ważną kwestią jest wzór, który towarzyszy spódnicy. Najlepiej, jeżeli będzie ona gładka, bez zbędnych zdobień. Jeżeli chcemy odrobinę zaszaleć, to możemy pozwolić sobie na kratkę, niezwykle modną pepitkę. Zrezygnuj z kwiatów.
Latem w upalne dni wybierz koszulową bluzkę z bawełny lub lnu lub bluzkę z krótkim rękawkiem do połowy ramienia i prostą w kroju spódnicę z bawełny i lnu. Latem możesz sobie także pozwolić na letnie, pastelowe barwy, m.in. jasne błękity. Niedopuszczalne są natomiast bluzki odsłaniające całkiem ramiona. Pamiętaj, aby koszula nigdy nie wystawała na spódnicę.
Jeśli zajmujesz odpowiedzialne stanowisko, zawsze powinnaś nosić cienkie rajstopy w naturalnym kolorze i buty zakrywające palce i piętę. Zawsze, nawet latem powinnaś nosić rajstopy (najlepiej 50 den).
Kobiety mogą założyć jednorazowo dwa elementy biżuterii, choćby dwa delikatne pierścionki, albo subtelną broszkę i bransoletę.
Najlepiej u kobiet sprawdza się klasyczny kostium lub dopasowana marynarka + jednoczęściowa sukienka bez ramiączek (w takim wypadku niedopuszczalne jest zdejmowanie marynarki). Kostium można zastąpić wieloma elementami - eleganckim sweterkiem, fasonem bluzy sportowej, ale wykonanym np. z jedwabnej nitki, a do tego dobre klasyczne spodnie lub spódnica do kolan.
Co koniecznie musi znaleźć się w twojej szafie: koszulowa bluzka bez zdobień, klasyczny kostium z lekkiej bawełny łączonej poliestrem lub lekkiej wełny, elegancki żakiet w wyżej wymienionych kolorach, prosta spódnica do zakrywające 3/4 uda lub sięgające do wysokości 1/3 łydki, sukienka typu szmizjerka, rajstopy lub pończochy w naturalnym kolorze, buty zakrywające palce i piętę na niewysokim obcasie (unikaj koturnów i bardzo wysokich obcasów oraz lakierowanych butów; klasyczna szpilka ze skóry lub zamszu będzie najlepszym wyjściem).
W tzw. "luźny piątek" (Casual Friday) można odpocząć od formalnego stylu. Styl casual to połączenie swobody z elegancją. Jest odpowiedni na co dzień, ale raczej nie nadaje się do pracy. Charakteryzują go klasyczne modele (proste fasony i kroje), szlachetne tkaniny, np. tweed, sztruks oraz stonowane barwy(beże brązy, oliwkowa zieleń i szarości). Możesz zatem, śmiało włożyć spodnie - dżinsy (najlepiej klasyczny denim), sztruksy itp., sportową marynarkę, blezer, gładki golf, kardigan, kamizelkę.
W Casual Friday nie można sobie jednak pozwolić na szorty, bluzy z kapturem, T-shirty, bluzki na ramiączkach i odsłaniające plecy, spodnie z nitami, przetarciami czy wystrzępieniami, jaskrawe kolory, plażowe sukienki, adidasy, sandały czy klapki.