POLECAMY

Dobieramy odpowiednie bluzki do dużego biustu

Niby atut, ale czasem sprawia problem...
Dobieramy odpowiednie bluzki do dużego biustu fot. FREE Imax/Tree

Zobacz, co powinna posiadać bluzka najlepiej układająca się na dużym biuście.

Portfelowy krój

Zwany też kopertowym lub na zakładkę. Krzyżujące się, lekko umarszczone fałdy tkaniny rozdzielają linię biustu na pół, optycznie go pomniejszając. Dodatkowo modelują talię, co sprawia, że cała sylwetka wygląda zgrabniej. Jeśli poły bluzki za bardzo się rozchylają, warto włożyć pod nią top na ramiączkach.

Dekolt typu V

Szpiczasty spory dekolt podzieli górną część ciała i sprawi, że nie będzie wyglądała na taką dużą.  Podobne działanie będzie miał okrągły, ale głęboki dekolt. Wrogiem dużego biustu są natomiast wszelkie golfy, dekolty przy szyi oraz łódki – dadzą one tzw. efekt "biustu matrony".

Deseń w paski

To rodzaj iluzji – wszystko co jest linią biegnącą w dół wydaje się dłuższe i smuklejsze. Wykorzystaj ją, jeśli chcesz pomniejszyć optycznie piersi i noś bluzki w poziome prążki. Ale uwaga: pasy nie mogą być zbyt grube, bo te dadzą wtedy efekt odwrotny.

rodzaje dekoltu

Lejący się materiał

Sztywny, twardy materiał na sporych krągłościach będzie wyglądał niczym namiot, dlatego jeśli twoje piersi są okazałe, polub miękkie, delikatne tkaniny – będą subtelnie okalały biust zaznaczając jego linię. Uważaj jednak na prześwity – zbyt cienkie materiały ukażą zbyt wiele  – a nie o to tu chodzi.

Jednorzędowe zapięcie

Jedna linia biegniąca przez środek biustu optycznie rodziela jego powierzchnię – zamiast jednej dużej są dwie mniejsze – dzięki temu biust wydaje się mniejszy. Przy dwurzędowym zapięciu efektu takiego nie ma – wzrok rozbiega się w dwie strony i rozciąga optycznie.

Fason empire

Przeniesiona tuż pod biust linia talii sprawia, że w takiej bluzce biust jest ładnie wyeksponowany. Dzięki takiemu odcięciu sylwetka wygląda kobieco, bo jej kształty są podkreślone.  Pamiętaj: przy dużym biuście nie należy "gubić" talii.

Tekst: Anna Mietelska

Więcej porad stylisty:

Kupując nowe buty musisz o tym pamiętać
Od teraz nie pierzemy dżinsów?
Jak spódnice wybrać w tym sezonie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)