Zniszczone włosy od chloru w basenie

Bardzo często pływam na basenie (kilka razy w tygodniu) i niestety ostatnio zauważyłam, że moje włosy się bardzo zniszczyły od chloru.
/ 18.06.2012 06:03
Bardzo często pływam na basenie (kilka razy w tygodniu) i niestety ostatnio zauważyłam, że moje włosy się bardzo zniszczyły od chloru. Co mogę zrobić, żebym nie miała zupełnego siana?
Monika
 

Zniszczone włosy od chloru w baseniedepositphotos.com

Jedną z najczęstszych przyczyn przesuszania się włosów jest nie tylko ich nieprawidłowa pielęgnacja ale również wystawienie włosów na działanie czynników atmosferycznych takich jak wiatr oraz słońce. Ponadto wysuszająco na nasze włosy wpływa również kontakt ze słoną wodą oraz z wodą chlorowaną. Zbyt częste korzystanie z basenu może wpłynąć niekorzystnie na stan i kondycję naszych włosów. Dlatego bardzo przydatne mogą się okazać czepki kąpielowe, które będą chroniły nasze włosy przed szkodliwym kontaktem z wodą słoną, bądź z wodą chlorowaną.
W przypadku kiedy nasze włosy zostały już uwrażliwione i stały się przesuszone, w trosce o poprawę ich kondycji należy przede wszystkim zadbać o ich odpowiednie nawilżenie. Godziny spędzone na basenie korzystnie wpływają na nasze zdrowie, ale niestety nie służą naszym włosom. Dlatego powinniśmy się postarać żeby zapewnić włosom jak najlepszą ochronę i pielęgnację, aby po kąpielach w basenie nie były one zniszczone i zmęczone wodą chlorowaną. O zdrowie i kondycję włosów warto już zadbać przed planowanym wyjściem na basen i zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki.

Włosy uwrażliwione przez wodę chlorowaną jak sama już wspomniałaś są suche i matowe. Ponadto włosy suche i uwrażliwione są zazwyczaj sianowate, szorstkie w dotyku i brak im elastyczności. Dodatkowo są kruche, trudne do układania często mają tendencję do elektryzowania się. Zbyt mała ilość serum na powierzchni włosów powoduje, że łatwo ulegają one przesuszeniu, a ich powierzchnia jest szorstka, trudna do rozczesywania i nie przyjemna w dotyku. Dlatego należy doprowadzić do optymalnego wygładzenia powierzchni włosów i ochronić je przed dalszym wysuszeniem i uszkodzeniem. W takim przypadku niezbędne jest stosowanie szamponów i odżywek o działaniu regenerującym i nawilżającym. Kosmetyki te nie tylko odżywiają suche, zmęczone i uwrażliwione włosy, ale również także redukują takie przykre efekty jak nadmierna sianowatość czy puszenie się włosów.

W przypadku suchych i zniszczonych włosów ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Polecam kosmetyki KERASTASE z serii nutritive gluco-active. Seria ta zapewnia równowagę odżywiania nawet najbardziej suchych włosów od nasady aż po same końce, chroniąc tym samym przed wysuszeniem. nutritive gluco-active ma nasycić włosy miękkością, aby zamienić ich strukturę w delikatną jak jedwab. Z serii tej mamy do wyboru trzy rodzaje produktów w zależności od stopnia uwrażliwienia włosów. W ich skład wchodzą trzy rodzaje kąpieli odżywczych i trzy rodzaje odżywek pielęgnacyjnych.

  • Kąpiel odżywcza 1 – przeznaczona do włosów normalnych lub lekko uwrażliwionych (zniszczonych) + odżywka mleczko odżywcze (jedwabisty biały fluid) lub odżywcza nanoemulsja (błyskawiczne odżywienie i wygładzenie włosów)
  • kąpiel odżywcza 2– przeznaczona do włosów suchych lub uwrażliwionych (zniszczonych) + odżywcza nanoemulsja  (błyskawiczne odżywienie i wygładzenie włosów) lub maska nutrtdefense (żelowa, topiąca konsystencja)
  • kąpiel odżywcza 3 – przeznaczona do włosów bardzo suchych lub uwrażliwionych (zniszczonych) + maseczka odżywcza (aksamitny perłowy krem do włosów cienkich lub grubych).