POLECAMY

Zadbaj o włosy przed urlopem

Podpowiadamy, jak zmienić nawyki pielęgnacyjne, aby przygotować włosy na starcie ze słońcem.
Zadbaj o włosy przed urlopem

Pamiętaj o tym, aby chronić włosy przed słońcem. Staraj się też oszczędzać swoje kosmyki – nie modeluj ich tak często, używaj mniej kosmetyków do stylizacji, ogranicz farbowanie. Przestaw się na lżejszy tryb pielęgnacyjny. Co to oznacza?

Myj włosy tak często, jak chcesz. Możesz to robić nawet kilka razy dziennie. Wystarczy, że będziesz używać wyjątkowo delikatnego szamponu. Nie powinien być perłowy, tylko przezroczysty – emulgatory obecne w tych pierwszym, choć świetnie działają na włosy, mogą doprowadzić do nadwrażliwości skóry głowy – mówi dr Ewa Chlebus, dermatolog. Poza tym im rzadszy szampon, tym łagodniejszy dla skóry. Firmy kosmetyczne z reguły dbają, by szampony były gęste i treściwe, ale możesz rozcieńczyć je samodzielnie, dodając trochę wody.

Oszczędzaj na kosmetykach do stylizacji. Odstaw lakiery i utrwalacze, pomyśl raczej o lżejszych kosmetykach wygładzających lub wzmacniających naturalny skręt włosa.

Susz włosy bez suszarki. Zamiast wygładzać je i modelować za pomocą szczotki, po prostu wetrzyj we włosy kosmetyk stylizacyjny, przeczesz rzadkim grzebieniem i ułóż rękoma. Niech same wyschną. Spodobają ci się kosmetyki, dzięki którym możesz uzyskać więcej niż jeden efekt stylizacyjny.

Chroń włosy przed solą lub chlorem. Ciągle o tym słyszysz, ale nie zawsze masz możliwość spłukania włosów po kąpieli. Jeśli nie możesz wskoczyć pod prysznic, użyj wody z butelki do picia i polej nią włosy (zwłaszcza końcówki) – poczują się lepiej. Potem możesz wsmarować w nie odrobinę olejku do opalania.

Ważne rozczesywanie. Jeśli włosy są cienkie, nie zapominaj o tej czynności nawet na plaży (najlepiej rozczeszą się po nałożeniu odżywki w sprayu). Splątane, po wyschnięciu, ulegną większym uszkodzeniom pod wpływem tarcia o siebie.

Czym lepiej rozczesywać włosy: grzebieniem czy szczotką? Pytaj i radź na www.uroda.pl!

Kosmetyki przeciwsłoneczne są konieczne. Włosy naprawdę potrzebują tej ochrony. Mimo, że są martwą tkanką, słońce potrafi wyrządzić im poważne szkody. Przede wszystkim stają się suche, łamliwe i matowe. Kolor – zarówno ten naturalny, jak i sztuczny – traci głębię i płowieje. Dlatego kosmetyki z filtrami warto nakładać już po porannym myciu głowy i ponawiać ich aplikację na plaży.

Pomysł na stylizację. Na plaży wilgotne włosy spryskaj mgiełką i zapleć w warkocz. Wieczorem suche rozpuść i przeczesz spryskaną lakierem szczotką. Uzyskasz miękkie, seksowne fale.
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
Ja bym tez podczas takiego urlopu przestała uzywac suszarki i prostownicy a zamiast tego mozna np. nakładac balsam Straight&Easy Nivea.