POLECAMY

4 najczęstsze problemy z włosami - ekspert radzi

Ekspert podpowiada, jak wzmocnić włosy, przygotować je na nadejście wiosny, pozbyć się rozdwojonych końcówek, dodać im blasku. To warto wiedzieć!
4 najczęstsze problemy z włosami - ekspert radzi fot. Fotolia

1. Jak przygotować włosy na nadejście wiosny?

Wraz z nadejściem wiosny włosy potrzebują intensywnego nawilżenia. Są one osłabione po zimie, kiedy to działały na nie negatywne czynniki takie jak mróz, wilgoć, wiatr i przegrzane pomieszczenia. Przede wszystkim należy pamiętać o 4 krokach pielęgnacji. Po umyciu włosów regenerującym szamponem, nie zapomnij o nałożeniu odżywki. Nakładamy ją po każdym myciu. W celu zregenerowania włosów stosuj 2 - minutową Maskę Głęboko Regenerującą Pantene dwa razy w tygodniu. Kiedy włosy odzyskają swój dawny blask i elastyczność oraz będą odpowiednio nawilżone, sięgaj po nią raz w tygodniu. Polecam również Serum Scalające Rozdwojone Końcówki Pantene, które pomoże odbudować i ochronić suche i łamliwe końcówki.

2. Co zrobić, żeby włosy były wzmocnione po zimie?

Podstawą każdej pielęgnacji jest właściwy dobór kosmetyków do rodzaju włosów oraz regularne ich stosowanie. Ważne jest również systematyczne podcinanie końcówek. Zwróć również uwagę na to, aby włosy były delikatnie rozczesywane. Świetnie sprawdzi się Błyskawicznie Odbudowująca i Ochronna Odżywka w spray'u na noc Pantene, która pomaga zregenerować oraz ochronić powierzchnię włosa w nocy.

3. Jak pozbyć się rozdwojonych końcówek?

Rozdwajające się końcówki są efektem ich przesuszenia, dlatego tak ważne jest ich systematyczne odżywianie. Pamiętaj o regularnym stosowaniu 4 kroków pielęgnacji: oczyszczanie, odżywianie, odbudowa i ochrona. Nie zapominaj również o systematycznym podcinaniu końcówek. Polecam stosowanie Serum Scalające Rozdwojone Końcówki Pantene, które wnika głęboko w końcówki. Pomaga je odbudować oraz ochronić  przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją.

4. Jak dodać blasku matowym kosmykom?

Podstawą lśniących włosów jest odpowiednia i systematyczna pielęgnacja. Po każdym myciu stosuj dobraną do Twojego rodzaju włosów odżywkę, a następnie rozczesz mokre włosy grzebieniem, zaczynając od końcówek. Wypróbuj Nabłyszczającą Odżywkę w spray'u Chroniącą Przed Wysoką Temperaturą Pantene, która pomoże ochronić Twoje włosy przed negatywnymi skutkami stylizacji oraz sprawi, że staną się one bardzo miękkie i błyszczące.

Radziła: Agnieszka Płusa-Balcarek - ekspert Pantene
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)