Włosy Małgorzaty Sochy - co zrobić, żeby włosy lśniły

Małgorzata Socha fot. ONS.pl
Co zrobić, żeby były gęste i lśniące?
Małgorzata Machnicka / 23.06.2017 08:11
Małgorzata Socha fot. ONS.pl

O gęstych, gładkich i lśniących włosach marzą chyba wszystkie kobiety na świecie. I nie ma się co dziwić, włosy uznawane są za jeden z największych atrybutów kobiecości. Niestety, aby były takie jak z reklamy, trzeba o nie zadbać kompleksowo. Zdrowa dieta, odpowiednio dobrane kosmetyki, dobre cięcie - to tylko niektóre składowe.

Po zachwycie nad koreańskimi markami, przyszedł czas na...

Do poruszenia tego tematu zainspirowała nas... Małgorzata Socha, która pojawiła się na premierze kolekcji Manolo Blahnika w Warszawie. Nie mogłyśmy od niej oderwać wzroku, właśnie głównie przez jej... włosy. Jak ona to robi?! Oczywiście, można wszystko zrzucić na karb tego, że zajmuje się nią sztab specjalistów. Ale to nie jest dobre wyjście. Lepiej założyć, że o włosy dba sama i że każda z nas może takie mieć.

Kosmetyczne hity za mniej niż 15 złotych!

Jak mieć lśniące włosy?

  • To banał, ale najważniejsze jest dobre cięcie. Regularne podcinanie końcówek sprawi, że włosy nie będą się puszyć i rozdwajać. 
  • Mycie włosów zawsze kończ spłukaniem zimną wodą - to zwiększy ich blask.
  • Szampon ma teoretycznie tylko umyć włosy, ale każdy fryzjer ci powie, że to już pierwszy krok pielęgnacji. Szampon musi być dobrany do rodzaju włosów. Zwracajcie uwagę na takie, które zawierają jak największą ilość naturalnych składników.
  • Odpowiednio dobrana odżywka stosowana codziennie to klucz do sukcesu. Pamiętaj, że ważne jest nie tylko to jaki ma skład, ale także to, ile jej nakładasz. Większość z nas przesadza z ilością, a przecież jeśli nałożysz za dużo, przeciążysz włosy i na pewno nie uzyskasz wymarzonej objętości.
  • Stosuj maseczkę raz w tygodniu. Najlepiej jeśli dodatkowo owiniesz włosy folią albo czepkiem - pod wpływem ciepła maseczka lepiej dotrze do wnętrza włosów.
  • Spray'e nabłyszczające to genialny sposób na natychmiastową poprawę wyglądu włosów. Niektóre z nich dodatkowo zawierają złote lub srebrne drobinki, które pięknie odbijają światło.
  • Powinnaś (na dłużej) zaprzyjaźnić się z jedwabiem do włosów. Stosuj go codziennie na umyte i wysuszone włosy. Pięknie wygładzi i nada blasku włosom.
  • Polub się z płukankami, ale takimi zrobionymi samodzielnie. Sok z cytryny, piwo, rumianek to najlepsze naturalne rozświetlacze!
  • Jeśli chcesz poprawić gęstość włosów powinnaś systematycznie stosować wcierki. Najlepiej jeśli w swoim składzie zawierają biotynę i olej rycynowy. Już po miesiącu powinnaś zauważyć rosnące baby hair!

Redakcja poleca

REKLAMA