makijaż na Studniówkę, studniówka makijaż, studniówka 2013 fot. FREE

Włosy jak po wizycie u fryzjera

Nie musisz korzystać z usług fryzjera, aby mieć fryzurę o wymarzonym kształcie i objętości. Wystarczy, że znasz kilka trików...
/ 22.01.2013 07:58
makijaż na Studniówkę, studniówka makijaż, studniówka 2013 fot. FREE

Jak mieć włosy idealne - jak po wizycie u fryzjera? Skorzystaj z naszych wskazówek!

 1. Po umyciu nałóż na włosy kosmetyk do układania fryzury. Najlepszy będzie taki, który można stosować podczas stylizacji na ciepło.
 2. Delikatnie podsusz kosmyki, mocno pochylając głowę do dołu, dzięki temu uniesiesz je od nasady. Jeśli twoje włosy są cienkie, możesz dodatkowo unieść je kosmetykiem zwiększającym objętość. Nałóż go na włosy, tuż przy skórze głowy.
 3. Podziel włosy na kilkanaście partii i zepnij je klamrami. Im więcej części, tym lepszy będzie efekt końcowy.
 4. Wybierz okrągłą szczotkę o dużej średnicy. Musi być dobrej jakości – to od niej w dużej mierze zależy, czy będziesz zadowolona z efektu.
 5. Suszenie zaczynaj od dolnych partii. Zwracaj uwagę, aby kosmyki były równo i mocno nawinięte na szczotkę.
 6. Susząc, staraj się prostować włosy, nawijając pasma na szczotkę, a po chwili je odwijając. Kieruj strumień powietrza na włosy z góry.
 7. Suszenie przodu fryzury zostaw na koniec. Aby nadać objętość tej partii włosów, nawiń je na szczotkę skierowaną do tyłu głowy.
 8. Jeśli chcesz uzyskać efekt bardziej wyprostowanych włosów, po wysuszeniu okrągłą szczotką użyj dodatkowo dużej płaskiej szczotki. Przeczesuj nią przez kilka minut włosy, jednocześnie kierując na nie powiew chłodnego powietrza.
 9. Aby utrwalić fryzurę, możesz użyć odrobinę lakieru do włosów. Nie jest to konieczne, jeśli przed suszeniem nałożyłaś na włosy kosmetyk do stylizacji na ciepło.

To warto wiedzieć!

 • Podstawą dobrze ułożonej fryzury jest dopasowanie kosmetyków do rodzaju włosów. Prawidłowo dobrany szampon już na etapie mycia odpowiednio przygotowuje je do układania. Ta sama zasada dotyczy wszystkich odżywek. Źle dobrane mogą sprawić, że włosy będą obciążone, klapnięte i nie dadzą się dobrze ułożyć.
 • Wszystkie kosmetyki stylizujące stosuj bardzo oszczędnie. Nie chodzi tu o dosłowne oszczędności, ale o efekt końcowy. Jeśli przesadzisz z ich ilością, włosy będą wyglądały jak mokre albo tłuste.
 • Zwróć uwagę na działanie lakieru. Dobry utrwalacz powinien usztywniać włosy i jednocześnie sprawiać, że będą się dobrze układały. Nie może też pozbawiać ich blasku. Duża ilość tego kosmetyku pozbawi fryzurę witalności i sprawi, że będzie wyglądała jak hełm.