Wizyta u fryzjera podczas miesiączki

Czy to prawda, że podczas miesiączki należy unikać fryzjera?
/ 09.08.2010 07:52
Czy to prawda, że podczas miesiączki należy unikać fryzjera? 
Tamara


Nie jest to prawdą. Okres miesiączkowania w żaden sposób nie wpływa na jakość usługi fryzjerskiej. Nie masz czego się obawiać. Ani koloryzacja, ani strzyżenie włosów nie będzie niczym się różniło w przypadku okresu owulacji. Panuje mit, jakoby włosy podczas miesiączki nie były podatne na koloryzację, dekoloryzację, a ścięcie ich w tym okresie może spowodować uszkodzenie struktury włosa. Nic bardziej mylnego! Są to wyssane z palca teorie, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Przemiany hormonalne, jakie zachodzą w tym okresie u kobiet nie mają wpływu na strukturę włosów ani na ich kondycję, a zwłaszcza na prace fryzjerskie.
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/12.04.2014 13:20
Jak fryzjerce zdarzyło mi się kilka takich sytuacji na głowach klientek, jeśli chodzi o farbowanie. Ale to są zawsze indywidualne predyspozycje. U jednej się nic nie stanie, a drugiej wyjdą zielone włosy. I to wcale nie jest usprawiedliwianie moich błędów, bo anonimowo wcale nie musiałabym się z nimi kryć. Na mojej głowie akurat farba chwyta aż za bardzo i mam zawsze ciemniejsze włosy, mimo że farbuję tą samą farbą.
/04.12.2014 10:31
to radze zmienić zawód....skoro nie wie Pani dlaczego wychodza zielone włosy....tylko dlatego,ze źle wybrała Pani odcień na rozjaśnione wcześniej wlosy..prosze się dokształcić a nie tłumaczyć miesiączkami klientek...żałosne
/23.03.2013 16:35
Ja już nie raz farbowałam i obcinałam włosy w czasie miesiączki a teraz idę na dekoloryzację ;) Moja mama tak samo :D
POKAŻ KOMENTARZE (5)