POLECAMY

4 najczęstsze problemy z włosami latem

Latem zadbaj o włosy w odpowiedni sposób tak, aby słońce nie wyrządziło im zbyt wiele szkody. Ekspert podpowiada, jak sobie radzić z najczęstszymi problemami.
4 najczęstsze problemy z włosami latem fot. Fotolia

1. Jak sprawić, by włosy mniej się przetłuszczały i zachowały dłużej świeżość?

By włosy mniej się przetłuszczały i na dłużej zachowały świeżość polecam stosowanie linii Pantene Aqua Light i jej 4 kroki pielęgnacji. Kosmetyki pomagają intensywnie odżywić i wzmocnić włosy, jednocześnie ich nie obciążając.
  • Lekka, bezsilikonowa formuła Szamponu Pantene Aqua Light z technologią Clean-Rinse usuwa z włosów osad, sprawiając, że są lekkie i dokładnie oczyszczone – gotowe na przyjęcie składników odżywczych znajdujących się w Odżywce Pantene Aqua Light.
  • Pamiętaj, aby Lekką Maskę Odżywiającą Pantene Aqua Light stosować raz w tygodniu. Pomimo obecności intensywnie odżywiających składników kosmetyk nie obciąża włosów, sprawiając, że są one jednocześnie lekkie i wzmocnione przez cały dzień. Maska działa już po dwóch minutach od nałożenia na włosy.
  • Lekka Odżywka w spray’u Błyskawicznie Odżywiająca to dwufazowy odżywczy spray, który stylizuje i odświeża włosy pomiędzy myciami. Pierwsza (górna) faza kosmetyku zawiera substancje wzmacniające, które ułatwiają rozczesywanie, a skupiona pod nim druga faza z pantenolem zapewnia natychmiastowe wygładzenie fryzury. Spray może być stosowany w ciągu dnia na mokre lub suche kosmyki.

2. Jaka fryzura będzie najlepsza na upały?

Na upały najlepsze będą krótkie fryzury. Należy jednak pamiętać, aby skóra głowy nie była zbyt odsłonięta i przez to narażona na negatywne działanie promieni słonecznych.
  • Krótkie włosy można bardzo łatwo i szybko pielęgnować oraz stylizować, nie są one tak bardzo narażone na uszkodzenia jak długie włosy, co jest dużym plusem.
  • Pozwólmy latem odpocząć włosom od suszarek, lokówek i innych urządzeń do stylizacji, które osłabiają ich kondycję. Dlatego staraj się jak najczęściej pozostawiać włosy do całkowitego wyschnięcia. Postaw na naturalne loki i fale, które można ładnie podkreślić nakładając produkty do stylizacji.

3. Jak sprawić, by kolor włosów nie wyblakł na słońcu?

Polecam regularne stosowanie linii Pantene Zdrowy Kolor, która pomaga troszczyć się o zachowanie intensywnego koloru włosów jak najdłużej. Na szczególną uwagę zasługują intensywne odżywki tej kolekcji, które pomagają zachować zdrowy wygląd włosów, chroniąc je przed uszkodzeniami, np.:
  • Serum Wydobywające Blask Koloru pomaga nadać pełen życia blask dla włosów farbowanych.
  • Eliksir Przeciw Blaknięciu Koloru intensywnie chroni kolor włosów farbowanych lub rozjaśnianych. Pomaga uszczelnić powierzchnię włosów, poprawić ich wygląd oraz ochronić kolor nawet do 8 tygodni.
  • Serum 3-minutowa Metamorfoza dzięki intensywnej formule produktu pomaga chronić włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją oraz sprawić, że są tak mocne jak przed farbowaniem w zaledwie 3 minuty. Serum pomaga wzmocnić włosy oraz nadać im blask i zdrowy wygląd.

4. Jak szybko zregenerować włosy po całym dniu spędzonym na plaży?

Najszybszą i najbardziej skuteczną regeneracją dla przesuszonych włosów jest nałożenie maski, dostosowanej do danego rodzaju włosów. Polecam 2 minutową Maskę Głęboko Regenerującą Pantene, która pomaga intensywnie nawilżyć przesuszone i zniszczone włosy oraz nadać im zdrowy i naturalny blask. Pomaga również ochronić włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją

Radziła: Agnieszka Płusa, stylistka fryzur Pantene

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)