POLECAMY

Oklapnięte włosy spod czapki - jak temu zaradzić?

Włosy pod czapką tracą swój nienaganny wygląd. Jak temu zaradzić?
Oklapnięte włosy spod czapki - jak temu zaradzić? fot. Fotolia

Zimą często nosimy ciepłe czapki. Niestety nasze piękne fryzury na tym cierpią. Włosy tracą objętość i stają się przyklapnięte. Są jednak sposoby jak poradzić sobie z tym problemem.

1. Duża czapka


Jeśli lubisz czapki ale martwisz się o swoją fryzurę możesz nosić luźne czapki czyli obszerne wełniane czapki typu kaszkiet. Nie chcesz takiej czapki? Najlepszym rozwiązaniem i wyjściem z tej sytuacji będzie...kaptur. Ochroni Cię przed śniegiem ale nie zniszczy fryzury.

2. Starannie susz włosy


Najlepiej swoje włosy spryskaj preparatem na objętość. W drogeriach lub salonach fryzjerskich znajdziesz wiele tego typu produktów - wystarczy, że dobierzesz coś do swojego typu włosów. Aby włosy wydały się bardziej gęste i zachowały objętość susz je z głową pochyloną w dół. Dzięki temu będą się wydawały bardziej puszyste.

3. Suche szampony


Na rynku mamy wiele suchych szamponów, które będą Twoim wybawieniem. Taki preparat błyskawicznie przywróci świeżość włosom, a także pomoże odzyskać ich objętość. Wystarczy rozpylić szampon u nasady włosów, zachowując przy tym odległość 30 cm od głowy. Następnie rozprowadzić i wmasować produkt palcami.

4. Długie włosy mają lepiej


Niestety ale posiadaczki długich włosów mają lepiej pod tym względem. Po pierwsze możesz je upiąć w koczek lub spiąć. Po drugie długie włosy pięknie się prezentują wychodząc spod czapki i opadając na ramiona.

5. Dużo odżywki


Jeśli nie lubisz gdy Twoje włosy się elektryzują wystarczy, że po umyciu zawsze nakładaj na nie odżywkę nawilżającą. Możesz też spryskać je sprayem zapobiegającym puszeniu. Nigdy też nie wychodź z domu z wilgotnymi włosami. Mróz może sprawić, że drobinki wody zamarzną, przez co struktura włosa zostanie naruszona a one same będą się łamać i kruszyć. 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)