Skuteczne sposoby poradzenia sobie z fryzurą pod czapką

fryzura pod czapką fot. Fotolia
Włosy pod czapką tracą swój nienaganny wygląd. Kosmyki wywijają się we wszystkie strony, misternie prostowane włosy się puszą, a te przy skórze głowy zaczynają się przetłuszczać. Jak temu zaradzić? Zobacz nasze wskazówki.
Elżbieta Mańkowska / 08.06.2018 10:52
fryzura pod czapką fot. Fotolia

Zimą często nosimy ciepłe czapki. Niestety, nasze piękne fryzury na tym cierpią. Włosy tracą objętość i stają się przyklapnięte. Są jednak sposoby na to, jak poradzić sobie z tym problemem.

1. Duża czapka

Jeśli lubisz czapki, ale martwisz się o swoją fryzurę, możesz nosić luźne czapki, czyli obszerne wełniane czapki typu kaszkiet. Nie chcesz takiej czapki? Najlepszym rozwiązaniem i wyjściem z tej sytuacji będzie... kaptur. Ochroni cię przed śniegiem, ale nie zniszczy fryzury.

2. Starannie susz włosy

Najlepiej swoje włosy spryskaj preparatem na objętość. W drogeriach lub salonach fryzjerskich znajdziesz wiele tego typu produktów - wystarczy, że dobierzesz coś do swojego typu włosów. Aby włosy wydały się bardziej gęste i zachowały objętość, susz je z głową pochyloną w dół. Dzięki temu będą się wydawały bardziej puszyste.

3. Suche szampony

Na rynku mamy wiele suchych szamponów, które będą twoim wybawieniem. Taki preparat błyskawicznie przywróci świeżość włosom, a także pomoże odzyskać ich objętość. Wystarczy rozpylić szampon u nasady włosów, zachowując przy tym odległość 30 cm od głowy. Następnie rozprowadzić i wmasować produkt palcami.

4. Długie włosy mają lepiej

Niestety, ale posiadaczki długich włosów mają lepiej pod tym względem. Po pierwsze - możesz je upiąć w koczek lub spiąć. Po drugie - długie włosy pięknie się prezentują, wychodząc spod czapki i opadając na ramiona. Może się skusisz na damską czapkę z daszkiem i pomponem?

5. Dużo odżywki

Jeśli nie lubisz, gdy twoje włosy się elektryzują, wystarczy, że po umyciu nałożysz na nie odżywkę nawilżającą. Możesz też spryskać je sprayem zapobiegającym puszeniu. Nigdy też nie wychodź z domu z wilgotnymi włosami. Mróz może sprawić, że drobinki wody zamarzną, przez co struktura włosa zostanie naruszona, a one same będą się łamać i kruszyć. 

Redakcja poleca

REKLAMA