Ciemne włosy sprawiają, że łupież jest jeszcze bardziej widoczny. Dlatego rozważ rozjaśnienie włosów o kilka tonów, dobierając kolor do odcienia skóry. Jeśli nie chcesz farbować włosów, dodaj im kilka rozświetlających refleksów.
1
z
3
Istnieją dwa rodzaje szamponów przeciwłupieżowych. Jedne rozprawiają się z drożdżami (w składzie szukaj ketokonazolu lub pirytonianu cynku), drugie – mają właściwości eksfoliujące (zawierają m.in. kwas salicylowy). Najlepiej stosować je na zmianę. Jeśli masz włosy farbowane, nakładaj szampon jedynie na skórę głowy, następnie spłucz, a włosy umyj szamponem nawilżającym lub chroniącym kolor.
Szampon przeciwłupieżowy Nizoral (Janssen-Cilag, 60 ml, 29,55 zł)
Szampon przeciwłupieżowy Nizoral (Janssen-Cilag, 60 ml, 29,55 zł)
2
z
3
Dokładne mycie jest ważne! Szampon starannie wmasuj w skórę głowy, tak by zadziałały zawarte w nim składniki aktywne. Pozostaw go na głowie przynajmniej przez minutę. Następnie spłucz ciepłą, ale nie gorącą wodą. Czynność powtarzaj codziennie, do momentu kiedy zauważysz, że łupież wyraźnie się zmniejszył (poprawę możesz zobaczyć już po kilku dniach).
Szampon Kertyol (Ducray, 125 ml, 42 zł)
3
z
3
Mądra stylizacja! Wybieraj fryzury, w których włosy są związane, np. koczki. Będziesz rzadziej dotykała włosów i nie przyczynisz się do osypania płatków łupieżu. Jeśli jednak wolisz mieć rozpuszczone włosy, koniecznie unieś je u nasady. Dzięki temu skóra będzie mniej widoczna.
Power Clear (L'Oréal Professionnel, 125 ml, 58 zł)