POLECAMY

Zimowa pielęgnacja włosów

Jak uchronić włosy przed puszeniem i sprawić, żeby się nie elektryzowały? O czym pamiętać, gdy nadejdą mrozy? Na te 3 najważniejsze pytania odpowiada stylista włosów.
Zimowa pielęgnacja włosów fot. FREE

1. Jak przygotować włosy na nadejście zimy?

Zima to czas mrozów, wilgoci i przegrzanych pomieszczeń, które niestety nie są sprzymierzeńcem włosów. Przed tym trudnym okresem, potraktuj je ze szczególną troską. Nie zapominajmy, że podstawą każdej pielęgnacji jest odpowiedni dobór kosmetyków do rodzaju włosa i regularne ich stosowanie.
  • Przed zimą zastosuj produkty regenerujące włosy z serii Pantene Pro-V Intensywna Regeneracja dla włosów zniszczonych i suchych, które pomogą odbudować przesuszone po lecie włosy.
  • Jeśli suszysz włosy suszarką lub prostujesz je prostownicą, nie zapominaj o regularnym stosowaniu kosmetyków chroniących przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury (np. Nabłyszczającej odżywki w spray’u chroniącej przed wysoką temperaturą Pantene Pro-V). Dodatkowo, sięgnij po produkty scalające końcówki, nawet profilaktycznie.
  • Pamiętaj również o regularnym podcinaniu końców. Unikniesz zniszczonych końcówek i nadasz włosom większą sprężystość.

2. Jak zapobiegać puszeniu włosów przy jesiennej pogodzie?

O tej porze roku włosy są szczególnie narażone na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Mróz, wiatr i różnice temperatur znacznie je osłabiają, sprawiając, że stają się przesuszone, matowe i bez witalności. Aby temu zapobiec należy pamiętać o ich intensywnym i systematycznym odżywianiu.
  • Ważne, by oprócz szamponu i odżywki, korzystać z produktów służących odbudowie i ochronie osłabionych włosów. Tuż po zdjęciu czapki zawsze możesz przeczesać włosy palcami, a następnie nałożyć niewielką ilość 24h Kremu Super Gładkość Pantene Pro-V.

3. Jak zwalczyć elektryzujące się włosy?

Elektryzujące się włosy są oznaką ich przesuszenia. Sięgnij zatem po kosmetyki intensywnie nawilżające (np. produkty z linii Pantene Pro-V Intensywna Regeneracja).
  • Pamiętaj, żeby nie myć włosów w gorącej wodzie. Wysoka temperatura może przesuszyć skórę Twojej głowy i zniszczyć włosy.
  • Raz w tygodniu sięgaj po intensywną maskę i nie zapominaj o nakładaniu odżywki po każdym myciu.
  • Susząc włosy zawsze stosuj suszarkę z funkcją jonizacji.
  • W awaryjnych sytuacjach przeczesz włosy palcami, a następnie nałóż niewielką ilość 24h Kremu Super Gładkość Pantene Pro-V.
 Na pytania odpowiedziała Agnieszka Płusa - Balcarek, ekspert Pantene
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/5 lat temu
spodziewałam się że w tym artykule będą jakieś domowe sposoby na poprawienie kondycji włosów a nie reklama kosmetyków...
/6 lat temu
Zwykla reklama;/ szkoda, szczegolnie ze Pantene jest slabe a skład to SAMA chemia. Nie wydaje mi sie zeby to bylo dobre dla wlosow:P
/6 lat temu
Zwykla reklama;/ szkoda, szczegolnie ze Pantene jest slabe a skład to SAMA chemia. Nie wydaje mi sie zeby to bylo dobre dla wlosow:P
POKAŻ KOMENTARZE (9)