Pielęgnacja włosów cienkich i delikatnych

Włosy cienkie wymagają trochę twojego zainteresowania. Przeczytaj jak o nie zadbać jesienią.
Włosy cienkie, jasne, delikatne. Są śliczne, jedwabiste jak włosy dziecka, ale wymagają dużo wysiłku. Na ogół są nieposłuszne, trudne do układania, często nadmiernie się elektryzują. Słabość i cienka struktura włosów może być uwarunkowana genetycznie, ale może też być wynikiem silnego stresu, zaburzeń hormonalnych, złą dietą lub nieprawidłową ich pielęgnacją. Włosy takie wymagają delikatnego mycia i wzmocnienia. Ważny jest masaż skóry głowy, który pobudza mikrokrążenie. Suszyć je najlepiej bez użycia suszarki lub chłodnym strumieniem powietrza. Należy unikać bardzo agresywnych zabiegów fryzjerskich, takich jak trwała ondulacja, prostowanie chemiczne, farbowanie czy dekoloryzacja.

Fryzjerzy doradzają, aby nosić fryzury nie dłuższe niż do ramion, pamiętać o zmianie strony głowy, na której robicie przedziałek, dzięki czemu włosy będą zmuszone do nowego sposobu układania się i w naturalny sposób będą odbijać się od skóry głowy lub też spać w luźno  związanym na czubku głowy koczku, co sprawi, że rano rozpuszczone włosy będą naturalnie pofalowane.

Na rynku istnieje wile preparatów stworzonych z myślą o wzmocnieniu delikatnych włosów. Są to nie tylko szampony i maseczki, ale również ampułki i olejki regenerujące. Lekkie odżywki dodające objętości również mogą zdziałać cuda. Należy jednak pamiętać o zasadzie złotego środka i nawet najlepsze kosmetyki stosować z umiarem i zdrowym rozsądkiem. Nie zawsze sugerować się opiniami znajomych czy przyjaciółek, gdyż często to, co działa na ich włosy, nie przynosi tych samych rezultatów u Ciebie.  
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
Właśnie, moje też nie zniosą nadmiernej stylizacji, a z Biovaxem się też zetknęłam, kupiłam przypadkowo, bez przekonania, a okazało się, że eliksir z olejkami był strzałem w dziesiątkę.
/5 lat temu
Ja mam własnie takie włosy... Żadnych odżywek bez spłukiwania, żadnych środków do stylizacji, najwyżej jakiś wosk albo olejek na końcówki, żeby wyglądało porządniej. Teraz używam Eliksiru Biovaxu z serii Naturalne Olejki. I zaczynam eksperymentować z rzadszym myciem.