aloes fot. Adobe Stock

Niespotykana moc aloesu od Herbal Essences bio:renew! Poznaj linię Potent Aloe, powstałą we współpracy z Królewskimi Ogrodami Botanicznymi Kew

Użyty w niej aloes zapewni włosom nawilżenie i piękny wygląd!
aloes fot. Adobe Stock

Bogactwo natury obfituje w rośliny, które wykazują działanie lecznicze i pielęgnacyjne. Jedną z nich jest aloes, od lat stosowany w kosmetyce twarzy i ciała. Ta wielofunkcyjna roślina może również świetnie zadbać o włosy! Nowa linia kosmetyków Herbal Essences bio:renew Potent Aloe to odpowiedź na potrzeby przesuszonych włosów i podobnie jak pozostałe produkty serii bio:renew, powstała we współpracy z Królewskimi Ogrodami Botanicznymi Kew, gdzie od 260 lat zgłębiana jest wiedza o świecie roślin.

Linia Herbal Essences bio:renew Potent Aloe

Zweryfikowany przez ekspertów z Kew, aloes użyty w kosmetykach Herbal Essences Potent Aloe jest aż sześć razy bardziej skoncentrowany niż ten zawarty w pozostałych kolekcjach Herbal Essences bio:renew. Ten niezwykły składnik zawiera również polisacharydy - substancje dobroczynne, które wspomagają regenerację i przyśpieszają gojenie. Dzięki temu bazujące na nim formuły szamponów, odżywek, masek i olejków z linii Potent Aloe są idealnym sprzymierzeńcem w odbudowie włosów i ochronie przez ich dalszymi uszkodzeniami i łamliwością.

Warto również podkreślić, iż formuły szamponów i odżywek z linii Herbal Essences bio:renew Potent Aloe nie zawierają siarczanowo powierzchniowych środków czynnych (sulfatów), kolorantów ani parabenów. Butelki szamponów Herbal Essences bio:renew Potent Aloe nadają się do recyklingu i w 25% powstają z materiałów odzyskanych w ten właśnie sposób.

Natomiast sam aloes użyty w kosmetykach Herbal Essences Potent Aloe, pozyskiwany jest w zrównoważony sposób w Meksyku. Uprawia się go i zbiera ręcznie na rodzinnych plantacjach, zapewniając stałe zatrudnienie, uczciwe wynagrodzenie oraz wszelkie świadczenia dla pracowników.

Co ważne, żadne produkty Herbal Essences nie są testowane na zwierzętach, co potwierdza międzynarodowa organizacja PETA.

Formuła bezpieczna dla każdego typu włosów

Dzięki zrównoważonemu Ph produkty z serii Potent Aloe są bezpieczne również do pielęgnacji włosów farbowanych, więc bez obaw mogą sięgnąć po nie wszystkie kobiety. Wybierając odpowiedni wariant kosmetyków, docenimy również ich kuszące aromaty, m.in. wodnych kwiatów, tropikalnych cytrusów, kremowego bursztynu, drewna cedrowego czy tonkowca wonnego.

W linii Herbal Essences bio:renew Potent Aloe znajdują się trzy warianty szamponów i odżywek:

  • Potent Aloe+Mango – blask i ochrona koloru
  • Potent Aloe+Hemp – regeneracja i wygładzenie
  • Potent Aloe+Bamboo – siła i nawilżenie

Pielęgnację uzupełniają cztery mieszanki olejków do włosów:

  • Kokos+aloes - nawilżenie
  • Olej z konopii+aloes – przeciw puszeniu się włosów
  • Argan+aloes – właściwości odbudowujące
  • Awokado+aloes – nawilżenie i ukojenie skóry głowy

Jeśli twoje włosy potrzebują dodatkowego odżywienia, warto sięgnąć po maski. Znajdziesz je w dwóch wariantach: z dodatkiem olejku arganowego (regeneracja i wygładzenie) lub mleczka kokosowego (nawilżenie). 

Artykuł powstał z udziałem marki Herbal Essences