Najmodniejsze fryzury na lato 2013

Wraz z Maciejem Maniewskim - ekspertem w stylizacji fryzur i kreatorem marki Maniewski Hair & Body zapraszamy na wycieczkę po najmodniejszych fryzurach lata 2013. Wśród wyróżnionych trendów znajdziecie: naturalny look, kolor w 3D oraz efektowną grzywkę - który z nich przypadnie ci najbardziej do gustu - sprawdź!
/ 23.07.2013 14:44

Najmodniejsze fryzury na lato 2013 - wybór Macieja Maniewskiego

Długie włosy - postaw na naturalność

Lekko i naturalnie – to podstawowe zasady, jakie w tym sezonie rządzą w stylizacji długich włosów. Tego lata trzeba pozwolić działać naturze. Jeśli twoje włosy się kręcą, nie prostuj ich. Wydobądź ich naturalne piękno i podkreśl zmysłowe loki. To możliwe dzięki dogłębnemu nawilżeniu włosów. Zastosowanie odpowiedniego kosmetyku sprawi, że nie będą się „puszyć”. Proste kompaktowe cięcie sprawi natomiast, że włosy same będą się układać. Końcówki nie mogą być wystrzępione!

Kosmetyk nawilżający wetrzyj w wilgotne włosy i wysusz je suszarką. Koniecznie chłodnym powietrzem!

Polecamy: Fryzury loki

Efektowna grzywka na krótko i na długo

Grzywka to tegoroczny hit. Ten trend zapanował zarówno w stylizacji długich fryzur jak i bardzo krótkich cięć. Ma być efektowna i delikatnie opadać na oczy. Odpowiednio ścięta grzywka optycznie zwiększa objętość włosów i pomaga wymodelować idealny kształt fryzury. Zdaj się na dobre cięcie. Wykorzystanie techniki zróżnicowania długości pasm sprawia, że włosy doskonale się układają. Grzywkę możesz zaczesać w bok na jedną lub drugą stronę.

W tym sezonie gwiazdy stawiają na krótkie fryzury i bujne grzywki. Taką fryzurę łatwo ułożyć (na przykład używając gładkiej szczotki).

Zobacz także: Fryzury z grzywką

Fryzury z kolorem w 3D

Kolorowe końcówki w najbardziej baśniowych barwach, wszelkiego rodzaju wariacje na temat ombre czy jasne refleksy – zabawa kolorami nie ma w tym sezonie końca. Zróżnicowanie koloru to również rozwiązanie dla osób szukających bardziej stonowanych stylizacji. Lekkie podbicie włosów od spodu ciemniejszym kolorem pozwala wydobyć głębię jaśniejszych pasm na zewnątrz. Supermodne są też lekkie refleksy wyglądające jak naturalnie rozjaśnione przez słońce.

Kolor włosów kontrastujący z barwą oczu będzie wyglądał bardziej intrygująco.

Zobacz także: Modne pasemka - fryzury