Modne fryzury wiosna-lato 2021 fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Modne fryzury wiosna-lato 2021 - 7 najgorętszych trendów

Modne fryzury wiosna-lato 2021 to asymetrycznie zaczesane grzywki, końskie ogony, koczki i włosy o długości tuż za ucho.
Małgorzata Machnicka / 16.01.2021 08:28
Modne fryzury wiosna-lato 2021 fot. ImaxTree/ AgencjaFree

W zestawieniu modnych fryzur wiosna-lato 2021 pojawia się kilka nowych trendów, ale większość to dobrze znane nam klasyki w odświeżonej formie. 

I tak mamy z jednej strony proste, gładkie uczesania, jak nisko zawiązane kucyki czy eleganckie koczki, a z drugiej naturalnie wyglądające i nonszalancko ułożone długie włosy z przedziałkiem z boku i asymetryczną, lekką grzywką.

Spis treści:

  1. Długość za ucho
  2. Przedziałek z boku
  3. Grzywka na bok
  4. Gruba opaska
  5. Delikatne fale
  6. Zgrabny kok
  7. Niski kucyk

Modne fryzury wiosna-lato 2021 - długość za ucho

Włosy o długości tuż za ucho to najmodniejsze cięcie tego sezonu - decyduje się na nie coraz więcej kobiet. I nic dziwnego! Krótkie włosy dodają seksapilu, wysmuklają szyję i są ekspresowe w stylizacji. 

Fryzura za ucho pasuje większości kobiet, bez względu na kształt twarzy - odradzamy ją wyłącznie osobom z okrągłą buzią - cięcie na wysokości ucha może ją optycznie poszerzyć.

modna długość włosów wiosna-lato 2021
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Modne fryzury wiosna-lato 2021 - przedziałek z boku

W tym sezonie próżno było szukać na wybiegach fryzur z symetrycznym przedziałkiem - to tylko nieliczne wyjątki. Zdecydowanie królowały uczesania z przedziałkiem z boku.

Kosmyki po stronie, po której jest więcej włosów, możesz wziąć po prostu za ucho i wygładzić za pomocą żelu do stylizacji lub lakieru (aby lepiej się trzymały i nie musieć poprawiać ich non stop w ciągu dnia) albo podpiąć cienką spinką.

przedziałek z boku wiosna-lato 2021
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Modne fryzury wiosna-lato 2021 - grzywka na bok

W zapomnienie odchodzi również prosta grzywka. W sezonie wiosna-lato 2021 nosimy wyłącznie tę czesaną na jeden bok. Może być krótsza lub dłuższa, albo tylko „udawana", czyli uczesana z włosów tej samej długości, co cała fryzura.

To świetna propozycja dla tych z was, które od czasu do czasu potrzebują zmiany fryzury, bez radykalnego cięcia. 

grzywka z boku wiosna 2021
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Modne fryzury wiosna-lato 2021 - gruba opaska

To najmodniejszych gadżet do włosów tego sezonu - gruba opaska koniecznie z węzłem z przodu, która kojarzy się z latami 50. Kolor? Dowolny! W sklepach znajdziesz zarówno jednokolorowe propozycje, jak i te w najróżniejsze wzory - od zwierzęcych, przez marynistyczne i kwiatowe.

Gruba opaska najlepiej prezentuje się przy związanych włosach. W sezonie wiosna-lato 2021, wcale nie musi „robić" za całą biżuterię - możesz nosić do niej masywne kolczyki albo kilka cienkich łańcuszków na szyi.

szeroka opaska wiosna 2021
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Modne fryzury wiosna-lato 2021 - delikatne fale

Subtelnie zakręcone końcówki włosów dodają fryzurze lekkości i dziewczęcości. Fale możesz wykonać lokówką, prostownicą albo zapleść nie do końca wysuszone po umyciu pasma w luźne warkocze na 2-3 godziny, a tuż przed ich rozpuszczeniem, podsuszyć je suszarką.

Fale utrwal solą morską w sprayu, suchym szamponem albo zwykłym lakierem do włosów. Tak wystylizowane włosy to najlepsza fryzura do długiej sukienki w stylu boho.

falowane włosy wiosna 2021
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Modne fryzury wiosna-lato 2021 - zgrabny kok

Doskonała propozycja dla elegantek i tych, którym zależy na wygodzie. Gładko zaczesane włosy z przedziałkiem na środku i związane w dość ścisły koczek, pasują zarówno do biznesowego, jak i wieczorowego looku.

To idealna fryzura dla tych, które kochają biżuterię - pięknie eksponuje zarówno kolczyki, jak i naszyjniki.

modny kok wiosna-lato 2021
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Modne fryzury wiosna-lato 2021 - niski kucyk

Jeśli niski kucyk pojawia się nawet na pokazie Chanel to znaczy, że każda z nas, chociaż raz powinna się tak uczesać.

Włosy powinny gładkie i lśniące, związane cienką gumką. Niski kucyk najlepiej prezentuje się na półdługich włosach i można go nosić od rana do wieczora.

koński ogon wiosna 2021
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Więcej o wiosennych trendach:
Modne paznokcie wiosna-lato 2021 - 6 najważniejszych trendów
Modny makijaż wiosna-lato 2021 - najgorętsze trendy