POLECAMY

Loki w stylu grunge

Loki nie muszą być regularne, najlepiej aby sprawiały wrażenie kontrolowanego bałaganu. Idealnie, jeśli fryzura wygląda na niedokończoną.
Loki w stylu grunge fot. FREE

Ten styl powraca nie tylko w ciuchach, ale obowiązuje też na głowie. Im więcej krzywizn, zgięć i załamań na włosach, tym lepiej.

Fryzura krok po kroku:

1. Nałóż piankę

Zacznij od nałożenia pianki utrwalającej skręt włosów, potem użyj kosmetyku termoochronnego. On ochroni włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury, ale także ułatwi stylizację.

2. Teraz lokówka
Zakręć włosy na lokówce. Aby loki sprawiały wrażenie „niegrzecznych”, lokówkę trzymaj równolegle do podłogi (jeśli ustawisz ją odwrotnie, po rozwinięciu loki będą wyglądały jak klasyczne anielskie anglesy – a nie o to chodzi).

3. Rozczesz palcami
Opuść głowę i całe dłonie zanurz we włosach, tak by dotykały skóry głowy, a następnie wykonuj delikatne ruchy palcami, jakbyś myła głowę. Na koniec wylakieruj włosy.

4. Przedziałek po środku
Podnieś głowę do góry i grzebieniem zrób przedziałek pośrodku. Uważaj, żeby nie zaczepić loków, rozczesane – błyskawicznie zaczną się puszyć.

5. Końcowa stylizacja
Na koniec zrób jeszcze kilka loków – to doda fryzurze jeszcze większego artystycznego nieładu. Całość wykończ lakierem, użyj suchego i elastycznego, aby loki były sprężyste.


Rady stylistki:

1. Aby równomiernie rozprowadzić piankę,
najpierw wyciśnij ją na dłoń, potem zbierz grzebieniem i dopiero wczesz we włosy. Dzięki temu będą idealnie pokryte pianką i unikniesz ewentualnego łupieżu kosmetycznego.

2. Loki przetrwają dłużej,
jeśli ich wewnętrzny skręt będzie silniejszy – im mniejsza średnica loków, tym dłużej będziesz się nimi cieszyć.

3. Twoje włosy są mało podatne na kręcenie? Przed ich wysuszeniem nałóż na całość piankę do stylizacji. Następnie na wysuszone włosy rozpyl lakier i rozczesz. Dopiero teraz nawijaj włosy na lokówkę. Dzięki temu szybciej się zakręcą, a fryzura będzie znacznie trwalsza.

4. Jeśli masz długie włosy, nie zapomnij wrzucić do torebki lakieru. Od czasu do czasu rozpyl go na włosach, a potem ugnieć je od dołu, w ten sposób przedłużysz trwałość fryzury.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Równolegle do podłogi? .. przepraszam ale nie rozumiem xd