Kosmetyki do stylizacji włosów dla dziecka

Mam pięcioletniego synka. Obecnie ma bardzo fajną, modną fryzurkę, ale wymaga ona stosowania żelu, albo innego kosmetyku do stylizacji włosów. Czy takie dziecko może używać takich kosmetyków?
/ 17.09.2010 06:23
Mam pięcioletniego synka. Obecnie ma bardzo fajną, modną fryzurkę, ale wymaga ona stosowania żelu, albo innego kosmetyku do stylizacji włosów. Czy takie dziecko może używać takich kosmetyków? Czy może niszczę mu w ten sposób włosy?
Ewa

Włosy dziecka są tak delikatne, że tak naprawdę nie potrzebują żadnych środków do stylizacji. Podstawowymi kosmetykami jakich powinno się używać do pielęgnacji takich włosów to przede wszystkim odpowiednio dobrany szampon oraz odżywka dla dzieci. Żadne inne środki pielęgnacyjne oraz upiększające fryzury naszych maluchów są naprawdę zbędne. Poza tym większość kosmetyków, która przeznaczona jest do stylizacji włosów zawiera w swoim składzie alkohol, który niestety, ale wysusza włosy. Stosowanie środków do stylizacji włosów u dzieci jednoznacznie wiąże się z tym, że niszczymy im włosy. Odrębnym przypadkiem jest jednorazowe użycie produktu w przypadku przedstawienia w szkole czy przedszkolu. Natomiast codzienne stosowanie kosmetyku na włosach u dzieci osobiście odradzam.